header

آبشار بار نیشابور

توضیحات

تاریخچه آبشار بار نیشابور

یکی از دیدنی ترین آبشارهای منطقه ی نیشابور آبشار بار نیشابور است . این منطقه به علت وجود پوشش گیاهی گوناگون، نظر گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است. جالب است بدانید که آبشار بار به صورت پلکانی بوده و ارتفاع آن در یک مکان قابل مشاهده نیست.

همچنین دره باز و وجود باغات پهناور، که دارای چشم انداز های بسیار زیباییست، به سرسبزی منطقه و آب و هوای آن کمک بسیاری کرده است. طبیعت پرطراوت و سرسبز اطراف آبشار بهمراه موسیقی ریزش آب، فضای دلپذیری بوجود آورده و در فصول مساعد سال، علاقه مندان بسیاری را جذب می کند.

 

آبشار ،آبشار بار،آبشار بار نیشابور،آبشار بار خراسان رضوی،آبشار خراسان رضوی،آبشار نیشابور،آبشار بار در نیشابور،آبشار بار در خراسان رضوی،خراسان رضوی،نیشابور

 

 

وضعیت بار آبشار نیشابور

روستای بار دارای ارتفاع 1670متری از سطح دریا است و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است به صورتی که زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدلی دارد. ارتفاعات بینالود در این بخش به آهک‌های کارستی تبدیل می‌شود که همچون یک اسفنج آب را به درون خود می کشند و آن را به آرامی برمی گرداند. در این قسمت، آب از میانه کوه بیرون می جهد و آبشاری با طول 300متر را به بوجود می آورد که در دامان کوه رها و یک منظره جنگلی بوجود می آورد.

 

                                سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟