header

آبشار روستای بار نیشابور

توضیحات

تاریخچه آبشارروستای بار نیشابور

یکی از دیدنی ترین آبشارهای منطقه ی نیشابور آبشار روستای بار نیشابور است . این منطقه به علت وجود پوشش گیاهی گوناگون، نظر گردشگران زیادی را به خود جلب نموده است. جالب است بدانید که آبشار بار به صورت پلکانی بوده و ارتفاع آن در یک مکان قابل مشاهده نیست.

همچنین دره باز و وجود باغات پهناور، که دارای چشم انداز های بسیار زیباییست، به سرسبزی منطقه و آب و هوای آن کمک بسیاری کرده است. طبیعت پرطراوت و سرسبز اطراف آبشار بهمراه موسیقی ریزش آب، فضای دلپذیری بوجود آورده و در فصول مساعد سال، علاقه مندان بسیاری را جذب می کند.

 

آبشار روستای بار

 

 

وضعیت بار آبشار نیشابور

آبشار روستای بار دارای ارتفاع 1670متری از سطح دریا است و دارای آب و هوای معتدل و کوهستانی است به صورتی که زمستان‌های سرد و تابستان‌های معتدلی دارد. ارتفاعات بینالود در این بخش به آهک‌های کارستی تبدیل می‌شود که همچون یک اسفنج آب را به درون خود می کشند و آن را به آرامی برمی گرداند. در این قسمت، آب از میانه کوه بیرون می جهد و آبشاری با طول 300متر را به بوجود می آورد که در دامان کوه رها و یک منظره جنگلی بوجود می آورد.

 

                                سفر خوبی را برای شما آرزومندیم

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

آبشار روستای بار نیشابور
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۲/۰۶
واقعا بینظیره
آبشار بار نیشابور
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۱/۰۸
من سال ۹۹ موفق به دیدن آبشار بار شدم و از این تعجب کردم که چرا جز ده آبشار زیبای ایران عنوان نشده آبشاری بی نظیر با وسعتی عظیم و منظره ای سرسبز و بکر واقعا فوق العاده بود
مجتبی تواضع
مجتبی تواضع ۱۴۰۰/۰۱/۱۶
کاملا درسته دوست عزیز آبشار بار یکی از دیدنی ترین آبشار های ایران هست سپاس از نظر مفید شما ❤