پارک طبیعی و آرامش بخش هفت حوض که در میان کوه ها و همراه با صدای دلنشین آب است در هفت کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد و مساحت آن به 570 هکتار می رسد. این پارک دارای محیطی طبیعی بوده که آرامشی عجیب در آن برقرار است و بعلت وجود هفت حوضچه ی طبیعی به این نام نامگذاری شده است، در فصل زیبای بهار این مکان پوشیده از گل های  شقایق شده و منظره چشم نوازی را پدیدار می سازد.

آب از حوضچه ی اول به حوضچه ی بعدی و به همین ترتیب تا حوضچه ی هفت ام سرازیر می شود، بعد از طی کردن این هفت حوضچه به حوض بزرگتری می ریزد و پس از آن به شکل رود درآمده و راه خود را ادامه می دهد. این پدیده ی طبیعی سال های سال جریان داشته و توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. جنس سنگ های این منطقه بدلیل این که از آهک بوده ، دچار فرسایش شده اند.

لازم به ذکر است که در مجاورت این پارک طبیعی کوه های خلج واقع شده است و علاقه مندان به کوه نوردی می توانند از این مکان مهیج نیز استفاده کنند و لحظات خوشی را در کنار دوستان خویش سپری کنند. توجه داشته باشید که برای بازدید از این مکان  برنامه ی خود را به گونه ای تنظیم کنید که در طول روز، آنجا باشید و به تاریکی هوا برخورد نکنید. امکانات رفاهی در این منطقه وجود ندارد پس با تجهیزات مورد نیازتان به این منطقه سفر کنید.