header

روستای فیروزه بجنورد کجاست

توضیحات

روستای فیروزه بجنورد

روستای فیروزه روستایی در قسمت مرکزی شهر بجنورد در استان خراسان شمالی ایران است. در این دهکده مردم تات زندگی می کنند که به زبان تاتی صحبت می کنند. روستای فیروزه 800 ساله یکی از روستاهای خراسان شمالی است که در 15 کیلومتری جنوب غربی بجنورد واقع شده است. روستای فیروزه از نظر جغرافیایی در دره ای واقع شده و عموماً در دامنه های شمالی رشته کوه آلاداغ با قله هایی بالاتر از سایرین واقع شده است.

روستای فیروزه شیروان کجاست

جاهای دیدنی روستای فیروزه

در چشمه های بالاتر از این روستا  جایگاه موسوم به ذوالفقار،بقایای کهنه قلعه شیخ جنت، آسیاب های قدیمی  و آرامگاه امامزاده هادی به چشم میخورد. به همین دلیل این مکان از بهترین جاذبه های طبیعی بجنورد به شمار می ورد.

از محصولات این روستا می توان به گردو، سیب، آلو، آلوچه، هلو و  زرد آلو اشاره کرد.

مردم این روستا  که 800 سال قدمت دارد تات هستند و به زبان تاتی صحبت می کنند.

یکی از اصیلی ترین و مرغوب ترین باغات گردو در روستای فیروزه قرار دارد، گردوی این منطقه یکی از خوشمزه ترین گردو ها با روغن دهی بالا  می باشد.

این مکان دیدنی نزدیک را از دست ندید : پارک ملی سالوک

 

روستای فیروزه شیروان کجاست - عکس

راه رسیدن به روستای فیروزه بجنورد

راه رسیدن به این روستا صعب العبور و شوسه می باشد. در این منطقه مکان تفریحی و زیبایی در این روستا به نام«زو» وجود دارد که در دره ای شگرف، چشم انداز بسیار زیبایی را به وجود آورده است. آب جاری شده در این دره زیبا  از سد بارزو سرازیر شده و پس از گذر از این دره زیبا و روستاهای فیروزه و قلجق پشت یک بند انحرافی جمع می شود و از آنجا به تصفیه خانه شهر که در روستای خانلق واقع شده هدایت می شود.

گردشگری 724: ما خوشحال خواهیم شد اگر شما تجربه خود را از سفر به این جاذبه دیدنی و جذاب در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 سفر خوبی را برای شما آرزومندم .

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان شمالی روی نقشه
نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

روستای فیروزه شیروان کجاست
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۴/۲۰
متن شما دارای اشتباه است. توضیحات فیروزه بجنورد با فیروزه شیروان قاطی شده. باعث سردرگمی گردشگران میشه
فواد براتی
فواد براتی ۱۴۰۰/۰۴/۲۳
سلام دوست عزیز ممنون از راهنمایی شما مطلب اصلاح شد.
روستای فیروزه شیروان
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۹/۲۹
روستای گردشگری فیروزه با اب و هوای معتدل و داشتن چشم اندازهای بسیار زیبا ، رودخانه ای پرآب ومناسب برای تیوب و قایق سواری ست ، اب رودخانه ان در اکثر نقاط مسیر خود به رنگ فیروزه ای ست. عطر و مزه میوه های باغات ان به دلیل مشروب شدن توسط رودخانه پر اب و پاک فیروزه بسیار خوش مزه و به یاد ماندیست دره فیروزه در نقاط مختلف جلوه های طبیعی منحصر به فرد دارد که همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. مردمان روستای فیروزه ، افرادی مهر جو و صلح طلب هستند. و آینده گردشگری ان بسیار روشن و امیدوار کننده است .
مهدی جعفری
مهدی جعفری ۱۳۹۹/۰۹/۳۰
ممنون از نظرتون دوست عزیز