یکی دیکر از مناطق گردشگری در خراسان شمالی روستای کاستان از توابع بجنورد است .

این روستا در 50 کیلومتری شهر آشخانه واقع شده است. این روستا  دارای جنگل های انبوه، آبشارها و غارهای طبیعی، کوه های مرتفع، رودخانه های خروشان و اماکن تاریخی است و همین امرباعت شده تا این روستا  به یکی از روستاهای دیدنی و منحصر به فرد خراسان شمالی تبدیل شود.

جمعیت این روستا حدود هزار نفر است. به دلیل نامناسب بودن بخشی از مسیر حرکت به سمت روستا تردد گردشگران به این روستا کمتر صورت میگیر .

البته آسفالت  جاده های این روستا حدود 6 سال پیش آغاز شده، بهسازی انجام شده و اتمام پلها امکان تردد در  این مسیر را آسانتر کرده است . اصلاح جاده باعث شده تا کم کم خیل گردشگرانی که پیش  از این به دلیل راه نامناسب به این روستا سفر نمیکردندرا افزایش دهد . 

آبشار زیبای زوی جندان که از آبشارهای زیبای مانه و سملقان است پس از عبور از کوهپایه های قور خود به این روستا سرازیر شده و از طریق لوله کشی، آب مورد نیاز اهالی این روستا را تامین میکند .

درختان سر به فلک کشیده گردوی وحشی، عر عر، سرحه ولیک، سیاه ولیک، افرا  تونل های سبز و زیبایی را به وجود آورده است که تنها با پای پیاده میتوان در آنجا تردد کرد .

غارهای طبیعی زیبا از جمله سولی قباخ ، آرمادلو،   و زوی جندان در این روستا قرار دارد که به گفته اهالی روستا پای کمتر انسانی به آنجا رسیده است.

چشمه های زیبای در این روستا قرار دارد .چشمه هایی از جمله کهنه قلعه، سولی قباخ،خان چشمه، سارترنولی، سارآق مزار،آق سو، اورته برن، حسن بک، اورنچه چشمه، رمضان چشمه، کور چشمه و ....  که توجه هر گردشگری  را به خود جلب میکند.

مرقد امام زاده هادی (ع) از نوادگان  امام موسی کاظم از زیارتگاه های شاخص در این روستاست و از کرامات و معجزات این امام زاده روایتهای زیادی نقل شده است.

.بر اساس گزارش مسولان اداره میراث فرهنگی و گردشگری خراسان شمالی روستای کاستان یکی از اهداف گردشگری در این استان است .