پارک مینیاتوری مشهد که نسبت به سایر پارک های این شهر مقدس متمایز است در ماندگاری زائران و جذب توریست نقش مهمی را ایفا کرده است و به خاطر تفاوت خاصی که در پارک مینیاتوری مشهد وجود دارد این پارک در میان تمامی گردشگران شهره شده است و یکی از فوق العاده ترین جاهای دیدنی مشهد را رقم زده است.

پارک مینیاتوری مشهد کجاست؟

این پارک که در مجموعه آن می توان نمادها و المان های مهم ایران را در ابعاد کوچک مشاهده کرد در مشهد، بلوار الهیه، بلوار سجادیه در نبش سجادیه 26 واقع شده است.

چه طور به پارک مینیاتوری مشهد برویم؟

پارک مینیاتوری مشهد یکی از جاهای تفریحی مشهد که در بلوار الهیه واقع شده است از مسیر دسترسی راحتی برخوردار است و تمامی گردشگران می توانند هم با ماشین شخصی و هم با وسیله نقلیه عمومی به پارک مینیاتوری مشهد بروند. برای رفتن به این پارک با ماشین شخصی می توان از طریق بزرگراه آیت الله رفسنجانی به آنجا رفت ولی اگر قصد استفاده از وسلیه نقلیه را دارید می توانید از پایانه آزادی به ابتدای بلوار الهیه سپس به پارک بروید.

پارک مینیاتوری مشهد

امکانات تفریحی پارک مینیاتوری مشهد

از امکانات تفریحی پارک مینیاتوری مشهد می توان به ماکت های کوچکی که با ظرافت هر چه تمام ساخته شده اند و در هر قسمت از پارک قرار گرفته اند اشاره کرد. در ساخت تمامی این ماکت ها جزئیات ریزی مثل در، پنجره به کارگرفته شده است و رنگ بدنه ماکت ها کاملا شکل ساختمان و جاذبه های اصلی خودشان هستند. این ماکت ها شامل المان هایی از جاذبه های معروف و شناخته شده ی ایران می باشند که می توان به آرامگاه عطار، آرامگاه فردوسی، تخت جمشید، روستای کندوان، باغ شازده ماهان، سد کارون، فرودگاه مشهد، پل خواجو، ارگ بم و راه اهن مشهد اشاره کرد و شما می توانید به یک باره تمامی ایران را در این پارک مشاهده کنید.
علاوه بر این جاذبه های کوچک ، شهربازی مخصوص کودکان هم وجود دارد که مورد رضایت خانواده ها قرار گرفته است و کودکان می توانند ساعت ها با شادی به بازی بپردازند.

پارک مینیاتوری مشهد- مکانی زیبا
یکی دیگر از امکانات تفریحی این پارک که در وسط آن قرار دارد شربت سرایی هست. شربت سرایی یک مکان مخروطی شکل هست که با معماری های قدیمی ایرانی ساخته شده است  و تعدادی آلاچیق در آن تعبیه شده است تا شربت و چایی در محیط سرسبز پارک سرو شود.
امکانات دیگری از قبیل  تراس تماشا، دریاچه، زمین بازی و قطار قرمز ، پارکینگ و سرویس بهداشتی هم در این پارک وجود دارد تا خانواده ها و بازدیدکنندگان بتوانند در کمال آسایش خیال از لحظات خود لذت ببرند.

 

هزینه ورودی به پارک مینیاتوری مشهد

هزینه ورودی پارک برای هر نفر 1500 هزار تومان است که در اواخر هفته به ازای هر نفر به 3000 هزارتومان میرسد لازم به ذکر است که استفاده از پارکینگ به صورت رایگان می باشد ولی برای استفاده از امکانات تفریحی باید از گیشه های تعبیه شده در قسمت ورودی بلیط مورد نظر را تهیه کرد.

نمایی از پارک مینیاتوری مشهد

ساعت بازدید پارک مینیاتوری مشهد

این پارک همه روزه از ساعت 8 صبح تا 22 شب مورد پذیرای علاقه مندان قرار می گیرد.

اگر سفری به مشهد داشتید و دوست داشتید جاهای دیدنی ایران رو در یه مکان ببینید و اطلاعاتی جمع آوری کنید حتما به این پارک سری بزنید

حتما بعد از دیدن پارک مینیاتوری مشهد نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید و با مطالعه جاهای دیدنی مشهد در سایت گردشگری 724 از سفر خود به مشهد لذت ببرید.

منبع : https://www.inspirock.com/iran/mashhad/miniature-park-a7563424785