header

ییلاقات اولسبلنگاه، فرشی از جنس ابرهای خیال

فاصله از مرکز استان 81.1 ک.م فاصله از شهرستان ماسال 30.3 ک.م فاصله از شهر ماسال 30.3 ک.م

آدرس

(گیلان - ماسال - ماسال)


گیلان شهرستان ماسال ییلاقات اولسبنگاه

کمتر کسی است که پا به سرزمین گیلان گذاشته باشد و سری به ییلاقات ماسال و روستای اولسبنگاه نزده باشد، روستایی در منطقه ای بکر و سرسبز در ارتفاعات کوهای تالش. روستای ییلاقی "اولسبلنگاه" در ۲۵ کیلومتری جنوب ماسال و در ارتفاع ۱۸۰۰ متری از سطح دریا قرار دارد. یکی از زیباترین مناظر طبیعت قرار گیری بین آسمان و زمین است چرا که وجود ابر و مه در پای زمین در ارتفاعات بلند چشم هر گردشگری را به خود جلب می کند. این روستای دلنشین نامش را از زبان تالشی گرفته است که خود از دو واژه اولسا و بلنگاه تشکیل شده و در این زبان به معنی جایگاه بلندی است که بر روی آن درخت ممرز می روید.

برای رفتن به اولسبلنگاه بهترین راه جاده جنوبی خروجی از ماسال است. مسافت این جاده‌ی آسفالته تا اولسبلنگاه تقریبا ۲۵ کیلومتر است و به راحتی می‌توان با تاکسی یا اتومبیل شخصی از آن گذر کرد. کمی بالا‌تر از اولسبلنگاه در روستای "گیلوانه" محل مرگ "میرزاکوچک خان جنگلی" است که مسافران می‌توانند از آن مکان دیدن کنند.

هتل معروف معصومی کشتی گیر مشهور گیلانی و قهرمان کشور در ابتدای این روستا میتواند محل اقامت مسافران و گردشگران باشد اما علاوه برآن وجود کلبه های چوبی  در قسمت های مختلف این روستا و گذراندن چند روز اقامت در این منطقه ییلاقی یکی از بهترین لحظات را برای هر مسافری رقم خواهد زد.

طبیعت سرسبز در دشتی مرتفع، وجود اسب های وحشی، صدای پرندگان و حیوانات در دل طبیعت، لذت دو چندانی فراهم خواهد آورد.

سفر به ییلاقات اولسبلنگاه رویای در ذهن ساخته شده ی هر فردی را به واقعیت تبدیل می کند. زندگی در روستا، تجربه همزیستی با حیوانات اهلی، بیدارشدن با صدای پرندگان و چشم انداز سبز مراتع و درختان، خوردن غذاهای محلی در خانه های چوبی و آبی که از چشمه برداشته می شود.

اگر شب در روستا بمانید و یا اینکه صبح خیلی زود خود را به اولسبلنگاه برسانید،  به جهت ارتفاع زیاد این روستا از سطح دریا،  همانطوری که گفته شد می توانید فرشی از ابرها را زیر پای‌تان ببینید.این یکی از زیباترین پدیده های جهان طبیعت است. همچنین میتوانید حس خوب پیاده روی وکوهنوردی در ارتفاعات آلاله  و همچنین قدم زدن در دشتهای مرتفع و سرسبز را در کنار مردمان باصفای روستایی در میان اسب های وحشی و حیواناتی همچون گاو و گوسفندان درحال چرا تجربه کنید.


نویسنده

این جاذبه توسط Saeideh Nemati ثبت شده است

مشخصات

ییلاقات اولسبلنگاه، فرشی از جنس ابرهای خیال

امتیاز کاربران به :

ییلاقات اولسبلنگاه، فرشی از جنس ابرهای خیال

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)