header

گنبد نمکی، بزرگ ترین گنبد نمکی ایران

توضیحات

یکی از محسنات طبیعت گرم و خشک شهر قم، به وجود آمدن کوه نمکی یا گنبد نمکی در این شهر می باشد.

گنبد نمکی درست در فاصله ی 15 کیلومتری بخش جعفریه واقع شده است. منطقه ای گردشگری و زیبا که به دلیل وجود گرما و تبخیر آبهای باران، نمک های باقی مانده، گنبدی نمکی را به طرز منحصر به فردی به وجود آورده است.

این کوه زیبا به واسطه ی داشتن دریاچه ای در دل خود زیبایی این منطقه را دو چندان کرده که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود می خواند.

زمین شناسان این گنبد بزرگ را که از طرف شمال به طول 30 کیلومتر می رسد را حاصل چین خوردگی و فشار پوسته ی زمین به لایه های نمکی ایجاد شده می دانند و قدمت آن را به 60 میلیون سال تخمین زده اند.

نمک های این منطقه با رنگ های متفاوتش مانند: قرمز، کرم قهوه ای، بفش و ابری چشم بینندگان را مبهوت و متحیرخود کرده است.

می توانید با بازی و شنا در این دریاچه زیبا، روز شاد و فرح بخشی کنار خانواده ی خود رقم بزنید البته حتما از دمپایی استفاده کنید تا نمک های کف دریاچه پای شما را زخم نکند. همچنین ظرفی برای برداشت نمک با خود به همراه داشته باشید.
برای رسیدن به این منطقه زیبا با حرکت به سمت شهر جعفریه، پشت مجتمع صنعتی دام شهر، نرسیده به دامشهر جاده ای خاکی است که شما را به این کوه نمکی زیبا هدایت می کند.

کاروانسرای کوه نمک نیز یادگاری از دوره سلجوقی است که پذیرای مهمانان این منطقه می باشد و دیدن بنای تاریخی این مکان نیز خالی از لطف نخواهد بود.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    فضای بازی کودکان :
    دارد
    سرویس بهداشتی :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های قم روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟