header

کویر کاراکال، زیستگاه گربه سان زیبای ایرانی

توضیحات

ایران یکی از کهن ترین کشورهای دنیا با طبیعتی رویایی است. در این مطلب به معرفی یکی از جاذبه های طبیعی ایران در قلب کویر میپردازیم.

کویر کاراکال یا صادق آباد یکی از جاذبه های مهم گردشگری در استان یزد به شمار میرود که واقع در شهرستان بافق یزد بوده و به دلیل اینکه زیستگاه نوعی گربه سان ایرانی به نام کاراکال (سیاه گوش) میباشد به نام کاراکال هم شناخته میشود. این کویر زیبا و بکر با رنگ های آرامش بخشی که دارد یکی از مقاصد مهم گردشگری در استان یزد به شمار میرود و همه ساله به خصوص در فصل پاییز بسیاری از گردشگران را به خود جذب مینماید. علاوه بر جذابیت طبیعی این کویر، قرارگیری آن در کنار جاذبه های مهم گردشگری مانند خانه وحشی بافقی و همچنین وجود اماکن استراحتگاهی، امکانات موجود در این کویر را برای یک سفر لذت بخش فراهم کرده است.

کویرها اسرار آمیز هستند و به انسان آرامش میدهند، کویر نقطه تلاقی آسمان پرستاره و زمین است و کسانی که یک بار به کویر رفته اند قطعا برنامه های بعدی سفر خود را در ذهن پرورش داده اند. اما چرا کویر کاراکال؟ این کویر به طور اسرار آمیزی آرامش و سکوتی دارد که در هیچ جای دیگر قابل درک نیست. میتوان ساعت ها زیر آسمان پر از ستاره کویر خوابید و ستاره ها و اجرام آسمانی را رصد نمود. از جمله تفریحاتی که در این کویر برای گردشگران فراهم شده است میتوان به سافاری، موتورسواری، قدم زدن در نخلستان کویری نزدیک به آن اشاره نمود که هرکدام میتواند لذت سفر را برای شما دو چندان کند.

این کویر که در نزدیکی شهرستان بافق استان یزد قرار دارد به دلیل نزدیکی به خانه وحشی بافقی که در راه دسترسی به آن قرار داشته و متعلق به قرن دهم هجری میباشد و همچنین به دلیل معماری خاص و ایرانی به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. همچنین آب انبار و حمام کاکامیر از دیگر جاذبه های توریستی نزدیک به این کویر به شمار میرود. با توجه به حجم بالای مکان های گردشگری و خود کویر، کاراکال میتواند مقصدی بسیار مناسب به خصوص برای گردشگرانی باشد که در فصل پاییز قصد سفر دارند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های یزد روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟