در صورتی که علاقمند به آسمان شب پر ستاره کویری هستید و میخواهید به استان یزد سفر کنید، قطعا رفتن به کویر دروازه قرآن یزد که نزدیک به شهر یزد میباشد میتواند گزینه ای کاملا خوب و مناسب برای شما به شمار رود. در میان رمل های این کویر زیبا دریاچه ای زیبا از آب تصفیه شده پساب شهر یزد قرار دارد که چشم های شما را نوازش میدهد. همچنین امکانات رفاهی مناسبی برای مسافرین محلی و کسانی که از راه دور آمده اند در این منطقه تدارک دیده شده است تا مسافرین بهترین و آرام ترین سفر خود را داشته باشند. کویر دروازه قرآن در شهرستان یزد در فصل زمستان دیدنی است و به شما پیشنهاد میدهیم که در این فصل و در روزی که هوا صاف و بدون ابر است به این کویر سفر کنید تا از زیبایی های روز و شب آن بهره مند شوید. در روز شترسواری، سافاری، اسکی روی شن، رمل نوردی و زیپ لاین را تجربه کنید و در شب هنگام نیز میتوانید به رصد آسمان با دستگاه های مخصوص بپردازید گرچه رصد آسمان بدون چشم مسلح هم به خودی خود میتواند آرامش شما در کویر را دو چندان کند.

دسترسی به این کویر به خصوص برای کسانی که در شهر یزد زندگی میکنند یا این شهر کهن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند بسیار آسان بوده و با چند دقیقه رانندگی به راحتی میتوان به آن دسترسی داشت. امکانات رفاهی و اقامتی که برای مردم در این منطقه ویژه گردشگری در نظر گرفته شده است مناسب بوده و از این جهت این منطقه میتواند انتخاب خوبی برای خانواده ها و دوستان باشد.

طبیعت استان یزد شاید گرم و خشک باشد ولی بسیار بکر و زیبا است. این استان به عنوان یکی از مناطق ویژه گردشگری همه ساله میزبان چندین هزار نفر از سراسر دنیا است که علاقمند به فرهنگ و هنر ایران کهن هستند و در عین حال میخواهند مناطقی بسیار زیبا را مشاهده نمایند. کویر دروازه قرآن در شهرستان یزد هر ساله میزبان کسانی است که علاقمند به طبیعت بیابانی بوده و به دنبال آرامش میگردند.