header

کوه پدری

توضیحات

از دیگر جاذبه های استان بوشهر کوه پدری است که در مسیر جاده سیراف جم در کنار جاده به چشم می خورد.  ارتفاع قله کوه از سطح دریا برابر 1040 متر و ارتفاع منطقه از سطح دریا چیزی در حدود 700 متر است. از دلایل آب و هوای مطلوب و رطوبت ملایم  این منطقه می توان به نزدیکی به کوه های زاگرس و خلیج فارس اشاره کرد که باعث رشد گیاهانی در این منطقه می شود.

این کوه با نام هایی از جمله پدری، پردیس، نقطه آغازین رشته کوه های زاگرس، کوه جم، نزدیک ترین مکان به خورشید، محل قرارگیری کشتی نوح و اولین خانه دنیا شناخته می شود. کوه پدری هم مانند دیگر کوه های ایران است، اما آنچه که کوه پدری را از دیگر مکان های مشابه خودش متمایز می کند، شایعه هایی درباره این کوه است که در میان مردم پیچیده است؛ شاید شما هم درمورد اینکه کوه پدری میدان مغناطیسی قوی! ، خاصیت درمان بیماری ایدز! ، استفاده از عسل این منطقه در داروی ادویل(Advil) ، نزدیک ترین نقطه زمین به خورشید! ، وجود منابع بزرگی از آب در لایه های زیرین کوه! . شنیده باشید. هر چند که این شایعه ها اثبات شده نیستند و دلیل علمی برای آن وجود ندارد اما باز هم مردم در برخورد اول با شنیدن آن در فکر فرو می روند.

میدان مغناطیسی قوی! ؛علت اینکه کوه پدری را دارای میدان مغناطیسی می دانند خطای دید است؛ در نزدیک کوه با اینکه چشم ما شیب رو به بالایی را می بیند اگر ترمزدستی ماشین را بخوابانید برخلاف انتظار ماشین به سمت جلو (سمت کوه) حرکت می کند.

درمان بیماری ایدز! ؛ طبق شایعات عده ای بر این باورند که چون کوه پدری ارتفاع زیادی دارد و نزدیک ترین نقطه به خورشید است به همین دلیل ویروس ایدز در این مکان رشدی ندارد و اگر افرادی که مبتلا به این بیماری هستند به کوهنوردی در این منطقه بپردازند بیماری آنها درمان خواهد شد؛ در صورتی که کوه های دیگری بلندتر از کوه پدری وجود دارد (به خورشید نزدیک تر باشد) اما درماری بیماری ایدز در مورد آن صدق نمی کند.

عسل این منطقه از مواد تشکیل دهنده داروی ادویل (Advil) است؛ در اینکه عسل از خاصیت درمانی بالایی برخوردار است و عسل پای این کوه به دلیل گیاهان خاصی که دارد خاصیت مضاعف داشته باشد اما، از عسل این منطقه در این دارو استفاده نشده است.

با همه ی این دلایل که این شایعات را به راحتی رد می کند اما باز هم دیدن از این کوه عجیب وسوسه برانگیز است. اگر سفری به استان بوشهر داشتید و از این جاده گذر کردید بد نیست از تماشای آن غافل نشوید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های بوشهر روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟