header

چشمه های آب گرم دهلران

توضیحات

چشمه های آب گرم دهلران کجاست

یکی از جاذبه های منحصر به فرد استان ایلام که در 3کیلومتری شهر دهلران و در دامنه کوه سیاه کوه قرار دارد چشمه های آب گرم دهلران است. این چشمه ها که در زمره جاذبه طبیعی قرار دارند از ویژگی های متمایزی برخوردار است که در بین مردم بسیارحائز اهمیت است  و جهت رفاه بازدیدکنندگان سازه هایی در این مکان تاسیس شده است تا بتوانند در محیطی مملو از آرامش از آن لذت ببرند این سازه ها به صورت استخرهای لجن،و چشمه های آب گرم ساخته شده است که سعی برای حفظ بهداشت در توسعه این چشمه ها در اولویت قرار گرفته است هم چنین امکانات رفاهی اعم از رستوران،پارکینگ،شهربازی و فضای سبز در اطراف آن بناشده است تا گردشگران بتوانند در رفاه کامل از بازدید این مکان لذت ببرند.

این چشمه ها که از دل زمین بیرون می آید دمای 50 درجه سانتی گراد دارد اگرچه دمای بسیار بالایی است ولی برای درمان بیماری هایی از جمله رماتیسم،زخم،شکستگش استخوان،حساسیت،دمل،کوفتگی کار آمد است این آب ها مملو از گوگرد محلول در آب است به همین دلیل در زیر نور خورشید به هفت رنگ در می آید و گاها نیز بوی گوگرد در هوا پر می شود که این برای افراد که مشکلات قلبی و تنفسی دارند مضر است. آب این چشمه ها پس از آن که از زمین خارج شد در بستری رودی به نام سرگرو یا سرگرداب جاری می شود و دمای آن کاهش پیدامی کند سپس بخشی از این آب به مصارف کشاورزی می رسد و بخشی دیگر در جنوب دهلران طبیعت بی نظیری از پوشش گیاهی درختان گز و منطقه ی شوره زاری را پدید می آورد .

 

چشمه های آب گرم دهلران مهم ترین چشمه های آب استان ایلام است آب گرم دهلران در 3کیلومتری شهر دهلران و در دامنه کوه سیاه کوه قرار دارد
 

بهترین زمان بازدید از این جاذبه زیبا در فصل بهار و تابستان است و هتل های دهلران اقامتگاه مناسبی برای انتخاب است . این جاذبه یکی از قطب های مهم توریستی است که همه ساله گردشگرای بسیاری را به خود جذب می کند و اخیرا هم امکاناتی برای توریست های خارجی به خصوص کشور عراق تعبیه شده است از جاذبه های اطراف آن می توان به غار خفاش اشاره کرد این غار محبوب که جنبه ی مطالعاتی دارد به ارزش و اهمیت چشمه های آب گرم دهلران اضافه کرده است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟