header

چشمه بالخلی بلاغی شهر گرماب، چشمه ماهی

توضیحات

چشمه بالخلی بلاغی که به معنای چشمه ماهی است یک دریاچه کوچک 8000 متر مربعی است که از فعالیت چشمه های آب طبیعی به وجود آمده است. این دریاچه کوچک به دلیل دارابودن ماهی های فراوان به چشمه ماهی شهره است. این چشمه علاوه بر ماهی زیستگاه لاک پشت ها و قورباغه ها نیز هست و به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه مسیر بسیار چشم نوازی برای کوهنوردان است. چشمه، آب مورد نیاز گندم زارها و باغهای ارم گرماب را نیز تامین می کند. اطراف این چشمه زیبا نیز پر از مناظر سرسبز و چشم نواز است.

در فصول بهار و تابستان این چشمه تفرجگاه اصلی مردم گرماب و محل کمپ زدن بسیاری از مسافرین است. در فصل زمستان نیز نمای برفی این دریاچه کوچک بسیار دلنواز و چشمگیر است. شهرداری گرماب چشمه بالخلی بلاغی را به یک مجموعه تفریحی و گردشگری تبدیل کرده است. رستوران، فروشگاه، کافه، پارکینگ، آلاچیق، نیمکت، سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی و برق از جمله امکانات اولیه ای است که در این مجموعه تفریحی لحاظ شده است. وجود مناطق کوهستانی چشم نواز، باغات رویایی ارم و مزارع سرسبز اطراف، مناطر بی بدیلی را در اطراف این دریاچه کوچک خلق کرده است.

ماهیگیری و قایق سواری با قایق های پدالی از جمله تفریحات رایج در چشمه بالخلی بلاغی گرماب است که بسیار هم پرطرفدار است. قرار است در آینده نزدیک در این منطقه تفریحی کوچه باغ، شهربازی، سوئیت های اقامتی، سکوهایی جهت اسکان، غرفه های فروش صنایع دستی و سایر امکانات تفریحی نیز افتتاح شود تا چشمه بالخلی به قطب گردشگری منطقه تبدیل شود. این چشمه زیبا در مجاورت غاز زیبای کتله خور قرار گرفته است و اغلب کسانی که سری به غار میزنند حتما از این تفرجگاه زیبا هم بازدید می کنند. این مجموعه همه ساله پذیرای خیل کثیری از بازدیدکنندگان داخلی و خارجی است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های زنجان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

چشمه بالخلی بلاغی شهر گرماب، چشمه ماهی
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۱/۲۱
عالیییییییییی من خودم گرمابی هسم😁
چشمه بالخلی بلاغی شهر گرماب، چشمه ماهی
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۷/۲۲
عالیست