header

چشمه آب گرم ایوب پیغمبر

۰ ۳۲۵ ۰ ۰

95 کیلومتری شمال بجنورد- دهستان گیفان


---

چشمه آب گرم ایوب  بر روی تپه ای به ارتفاع 300 متر قرار دارد .آب گوگردی47 درجه ای  این چشمه خواص درمانی و پزشکی (بیماری های پوستی) زیادی دارد . در نزدیکی این چشمه آب گرم چشمه آب سردی نیز است که از آب آن برای آشامیدن استفاده می کنند.چشمه آبگرم اصلی این روستا به شکل یک استخریاحوض چند ضلعی ساخته شده است و اطراف آن را جهت جلوگیری از سقوط احتمالی افراد و حیوانات در آب حصار کشیده اند.

ادغام آب چشمه های آب گرم و آب سرد موجب شده است دمای آب به حد متعادل و متناسب برای شنا کردن برسد . این مکان دارای دو استخر مجزا برای بانوان و آقایان می باشد.

با توجه به گفته پیران این روستا وجود مقبره ای که در کنار این چشمه آب گرم قرار دارد به دلیل این است که این روستا متعلق به ایوب پیامبر می باشد همچنین آب این چشمه برای مردم این اهالی  مقدس است  زیرا آنها روایتی جالبی را برای این ادعای خود بیان می کنند، این روایت این گونه است:زمانی که حضرت ایوب از این روستا میگذشتند دچار بیماری پوستی بوده اندوعصایشان را بر زمین میزنند که به اذن خدا چشمه آبگرمی ایجاد میشود و آن حضرت برای تسکین بیماری خود در این آب استحمام می کنند.این جاذبه توسط sajede zabeti ثبت شده است

ورودی

رایگان

استخر

دارد

سرویس بهداشتی

دارد

آب آشامیدنی

دارد

بوفه خوراکی

دارد

نمازخانه

دارد

ثبت نظر جدید
۰ نظر ثبت شده
نظرات ثبت شده
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )