header

چشمه آب معدنی قهوه سویی سرعین

فاصله از مرکز استان 30.6 ک.م فاصله از شهرستان سرعین 2.3 ک.م فاصله از شهر سرعین 2.3 ک.م

آدرس

(اردبیل - سرعین - سرعین)


استان اردبیل، سرعین، خیابان طالقانی

شماره ها

04532224060

شهر سرعین که در مرکز شهرستان سرعین استان اردبیل قرار دارد شهری مملو از چشمه های آب گرم معدنی است که خواص درمانی بسیاری دارند. این خواص درمانی سبب شده تا این شهر در تمام فصول سال مملو از حضور گردشگرانی باشد که خودشان را از سراسر کشور به این شهر زیبا و خوش آب و هوا می رسانند. یکی از این چشمه های آب گرم و معدنی چشمه آب گرم قهوه سویی می باشد. علت نامگذاری این چشمه بدین نام، مجاورت آن با یک قهوه خانه می باشد. آب این چشمه گرم در ردیف آب های كلرور بيكربناته سديك قرار می گیرد و برای درمان بسیاری از مشکلات مفصلی، رماتیسم، درمان مشکلات عصبی و برخی بیماری ها و ناراحتی های چشمی و ... کارساز است.

آب چشمه قهوه سویی به نسبت کدر بوده و مزه ای ترش مانند دارد. آب این چشمه معدنی پر خاصیت چیزی در حدود 44 درجه سانتیگراد نیز حرارت داشته و خروجی آب آن و یا به اصطلاح دبی آن چیزی در حدود چهار لیتر بر ثانیه است.  بر فراز این چشمه آب گرم یک مجتمع آب درمانی نسبتا مجهز ساخته شده است که دارای دو بخش مجزای بانوان و آقایان است که هر دو به صورت همزمان فعالیت می کنند. دو استخر بزرگ با ابعاد 8.5 در 2.5 متر بر فراز این چشمه ساخته شده است که در طول شباه نه روز در اختیار مراجعان قرار می گیرد. این مجتمع درمانی مسقف دارای رختکن بوده و علاوه بر دوش های آب گرم و سرد، استخری مختص کودکان نیز دارد. 

واحد وی آی پی با ظرفیت استفاده 12 نفر به صورت همزمان ، سونای خشک، سونای بخار، جکوزی، بوفه، سیستم ضدعفونی، سیستم رطوبت گیر و بخش ماساژ از دیگر بخش های این مجتمع آب درمانی وسیع است. در کنار این مجتمع آب درمانی یک هتل آپارتمان سه ستاره با ظرفیت اقامت یکصد و هشتاد نفر نیز قرار دارد که می تواند مکانی برای اقامت در این شهر زیبا و در مجاورت چشمه قهوه سویی باشد. سالن غذاخوری در کنار سالن کنفرانس از دیگر امکانات مجتمع آب درمانی قهوه سویی سرعین است. در این شهر زیبا 12 چشمه آب گرم معدنی فعال قرار دارد که می توانید سری به آن ها بزنید و از خواص درمانی شان نهایت استفاده را ببرید.


نویسنده

این جاذبه توسط عینلو ثبت شده است

مشخصات

چشمه آب معدنی قهوه سویی سرعین

مشخصات
سرویس بهداشتی
دارد
آب آشامیدنی
دارد

امتیاز کاربران به :

چشمه آب معدنی قهوه سویی سرعین

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)