از جاذبه های طبیعی بوشهر وجود چشمه های آبگرم این استان است که تعداد آن به 7 چشمه می رسد. یکی از دلایل پیدایش چشمه های آبگرم نزدیک بودن فاصله استان با کوه های زاگرس است. با اینکه سر چشمه اصلی در مسیر خاکی و فرعی حدود2 کیلومتر با جاده اصلی فاصله دارد اما طبیعت بی نظیر مسیر چشمه ارزش رفتن را دارد.

آبی که از شکاف سنگ های رسوبی وگچی از دل کوه های زاگرس، که براثر لغزش یا شکست زمین در اطراف آتشفشان ها رخ می دهد، خارج می شود. آب روان این چشمه سرشار از املاح معدنی، رادیواکتیو و گوگرد هستند که خاصیت درمانی فراوانی دارد.

چندسالی است که در جهت استفاده بهینه از آبگرم اهرم با خاصیت بالایی که دارد، قدم هایی برداشته شده، به طوری که آب گرم به وسیله کانال هایی به استخر های زنانه و مردانه ای که تعبیه شده فرستاده می شود این حرکت توسط جهاد سازندگی صورت گرفته است.

علاوه بر اینکه این آبگرم مهم ترین جاذبه گردشگری اهرم است، در سال 1386 از بین 400 چشمه معدنی که در کشور وجود دارد آبگرم معدنی اهرم جز 5 چشمه نمونه، با عنوان دهکده نمونه آب درمانی ایران، انتخاب شده است.

آب کانال کشی شده با دمای 35 تا 40 درجه سانتی گراد به 2 استخر زنانه و مردانه و همچنین 10 حمام می رسد. به دلیل رعایت نکات بهداشتی آب استخرها هر 24 ساعت یک بار تخلیه و مجددا آبگیری می شود. جهت جلوگیری از اسراف ، آب ناشی از تخلیه استخرها به نخلستان فرستاده می شود.

از خواص آب، درمان بیماری هایی ازجمله: بیماری های پوستی(پیسی، جوش،دمل) ، تنفسی، اعصاب، بیماری های مفصلی(آرتروز، دیسک کمر، سیاتیک، نقرس) ، تورم موضعی، کوفتگی و خشکی و سفتی عضلات و ماهیچه ها، بیماری های عفونتی، دردکلیه و حتی بیماری های خطرناکی مانند جزام، را می توان نام برد.

با سفری به 63 کیلومتری جاده بوشهر به بندرعباس نزدیکی شهر اهرم می توانید از این جاذبه طبیعی دیدن کنید؛ نزدیک بودن آبگرم به امامزاده جعفر و بازار هفتگی روز های پنجشنبه می تواند فرصت تفریح آخر هفته را برای مسافران و حتی افراد بومی این منطقه تکمیل کند.