header

پیست اسکی خوشاکو

توضیحات

پیست اسکی خوشاکو که تنها پیست اسکی در سرتاسر استان آذربایجان غربی است یکی از مراکز مهم ورزش های زمستانی در منطقه شمال غرب کشور است. این پیست با مساحت پنجاه هزار متر مربعی خود در فاصله 30 کیلومتری شهر ارومیه و در منطقه ای موسوم به راژان و در نزدیکی روستایی زیبا به نام خوشاکو قرار گرفته است. راه دسترسی به این پیست اسکی آسفالته بوده و همه ساله علاقمندان بسیاری را از شهرهای دور و نزدیک به سمت و سوی خود جذب می کند. پیست اسکی خوشاکو به دلیل چشم انداز بسیار زیبا و شیب مناسب خود مورد علاقه اسکی بازان بسیاری است. با شروع بارش های زمستانه و کاهش دمای هوا تعطیلات این پیست نیز به پایان رسیده و دربهای پیست اسکی خوشاکو به روی علاقمندان گشوده می شود.

پیست خوشاکو در ارتفاع 2800 متری از سطح دریا واقع شده و 1200 متر طول دارد. این پیست دارای امکاناتی همچون 3 تله سیژ و یک تله آموزشی نیز می باشد. در سالهای اخیر پس از یک وقفه در کار پیست و با مرتفع نمودن مشکلات فنی پیست و بازگشایی مجدد آن لوازم اسکی نیز تهیه شده و با قیمتی مناسب در این پیست کرایه داده می شود تا مراجعین بتوانند لذت اسکی کردن در دامنه پر شیب این پیست را نیز تجربه کنند. با وجود استقرار یک هتل در نزدیکی پیست که امکان اقامت علاقمندان در منطقه خوشاکو را فراهم می نماید و حضور مربیانی که کار آموزش اسکی را انجام می دهند، این پیست هنوز هم از نظر امکانات رفاهی توجهات بیشتری است.

 با توجه به پوشش گیاهی مطلوب این منطقه و وجود چمن مناسب امکان انجام اسکی روی چمن نیز در این مجموعه وجود دارد ولی تا کنون اقدامی جهت بهره برداری از پیست در سایر فصول صورت نگرفته است. تیوپ سواری، ساخت آدم برفی و ... در کنار ورزش هایی همچون پاراگلایدر سواری از دیگر تفریحات رایج در این پیست اسکی است. این پیست در روزهای آخر هفته مملو از حضور گردشگران و خانواده هایی است که خودشان را برای لحظاتی تفریح و سرگرمی به این پیست رسانده اند. ساعات کاری پیست از ساعت 9 صبح الی 16 می باشد. در روزهای برفی اغلب جاده های منتهی به پیست نیز برفی می باشد بنابرای حتما زنجیر چرخ و سایر تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های آذربایجان غربی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

پیست اسکی خوشاکو
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۱/۰۲
جایی بسیار عالی وباصفاست
پیست اسکی خوشاکو
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۰/۰۹
عالی