header

پارک کوهستان

توضیحات

از جاذبه های دیگر استان کرمانشاه می توان به پارک کوهستان اشاره کرد که در شمال این شهر و در دامنه کوه طاق بستان واقع است. این پارک منحصر به فرد به دلیل نزدیکی به طاق بستان می توان گفت قدمت چند ساله دارد. کوه ها و درختان سرسبز و دو آبشار مصنوعی از ویژگی های جذاب این پارک هست که همه ساله گردشگران بسیاری را از داخل و خارج جذب می کند. آنچه حائز اهمیت است ارتفاع کوه های این پارک هست که می توان گفت بام شهر کرمانشاه هست. این کوه ها که از مهم ترین قسمت های پارک به شمار می رود دید بسیار خوبی از تمام شهر به خصوص از اثر تاریخی طاق بستان دارد علاوه بر این فرصتی را به تمام دوستداران محیط زیست داده است تا بتوانند از صخره نوردی در آن لذت ببرند.

پارک کوهستان اگرچه در ظاهر مانند یک جنگل به نظر می رسد اما محیطی بسیار آرام و دلنشین دارد و خالی از هرگونه حیوانات خطرناک است. این پارک با درختان انبوهی که دارد در فصل تابستان و بهار مملو از پرندگان کوچک و صدای دل انگیز آنها می شود و در سراسر این اثر طبیعی گل های رنگارنگی را می توان دید که جلوه ی ویژه ای به پارک داده اند. بهترین زمان برای بازدید از این پارک شش ماه اول سال است و بازدید کنندگان می توانند لحظات خوشی را در کنار خانواده رقم بزنند و از گذراندن اوقات و فراغت در این مکان بهترین استفاده را کنند.

پارک کوهستان یکی از قطب های مهم توریستی هست بنابراین علاوه بر زیبایی های طبیعی که دارد دو آبشار مصنوعی در آن ساخته شده است که کاملا مانند آبشار های طبیعی به نظر می رسد و این موضوع به ارزش پارک افزوده است. این آبشارها در گرمای تابستان خنکی دلچسبی را به اطراف می دهند. همچنین در این مکان توریستی مسافران  می توانند از تفریحات مفرح هم چون دو چرخه سواری، پیاده روی لذت ببرند. از امکانات رفاهی دیگری که در این پارک وجود دارد می توان به غذا خوری ها اشاره کرد که این فرصت را برای خانواده ها داده است تا با راحتی کامل از این پارک دیدن کنند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمانشاه روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟