header

پارک و شهربازی ملت

توضیحات

پارک و شهربازی ملت در غرب شهر مشهد واقع شده و جزو بزرگترین و مشهورترین شهربازی های ایران محسوب می شود. این پارک دارای وسایل بازی بسیار پیشرفته و مدرنی است اما آنچه که این شهر بازی را نسبت به شهربازی های دیگر متمایز می سازد وجود چرخ و فلک بسیار مرتفع آن است که جزو هجدهمین چرخ و فلک های مرتفع جهان بشمار می آید و دارای وزن ۲۵۰ تن می باشد، در هر دور خود به فاصله ی ۸۰ متر، 450 نفر را می تواند بالا ببرد. این مجموعه نخستین دارنده استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است که عضو اتحادیه جهانی IAAPA می باشد.

وسایل بازی موجود در پارک به سه شکل خانوادگی، هیجانی و مخصوص کودکان است. از جمله این وسایل بازی می توان ترن هوایی، کشتی دوقلو، سورتمه، چرخ و فلک، قطار خانواده، تاب کودک، کشتی صبا، موتور کراس، آفتاب و مهتاب و ... را نام برد.

در ابتدا ساخت پارک با ایده ی دو مهندس انگلیسی آغاز گردید و بعد از مدتی توسط مهندسان ایرانی به پایان رسید. وسعت زمین پارک 72هکتار است و تعداد زیادی درخت قدیمی در آن قرار دارد. در سمت شرقی پارک، یک دریاچه است که مجتمع جانبازان در پشت دریاچه واقع شده است، این مجتمع برای خدمت رسانی به جانبازان قطع نخاعی می باشد.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  فضای بازی کودکان :
  دارد
  سرویس بهداشتی :
  دارد
  آب آشامیدنی :
  دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

پارک و شهربازی ملت
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۱۱/۲۲
درسال ۹۹ باز است ؟