header

پارک و شهربازی ملت

فاصله از مرکز استان 17.6 ک.م فاصله از شهرستان مشهد 14.2 ک.م فاصله از شهر مشهد 20 ک.م

آدرس

(خراسان رضوی - مشهد - مشهد)


خراسان رضوی- غرب شهر مشهد- حاشیه بزرگراه وکیل آباد – ضلع شمال غربی تقاطع آزادی

شماره ها

36094986

36094987

پارک و شهربازی ملت در غرب شهر مشهد واقع شده و جزو بزرگترین و مشهورترین شهربازی های ایران محسوب می شود. این پارک دارای وسایل بازی بسیار پیشرفته و مدرنی است اما آنچه که این شهر بازی را نسبت به شهربازی های دیگر متمایز می سازد وجود چرخ و فلک بسیار مرتفع آن است که جزو هجدهمین چرخ و فلک های مرتفع جهان بشمار می آید و دارای وزن ۲۵۰ تن می باشد، در هر دور خود به فاصله ی ۸۰ متر، 450 نفر را می تواند بالا ببرد. این مجموعه نخستین دارنده استاندارد تجهیزات شهربازی در کشور است که عضو اتحادیه جهانی IAAPA می باشد.

وسایل بازی موجود در پارک به سه شکل خانوادگی، هیجانی و مخصوص کودکان است. از جمله این وسایل بازی می توان ترن هوایی، کشتی دوقلو، سورتمه، چرخ و فلک، قطار خانواده، تاب کودک، کشتی صبا، موتور کراس، آفتاب و مهتاب و ... را نام برد.

در ابتدا ساخت پارک با ایده ی دو مهندس انگلیسی آغاز گردید و بعد از مدتی توسط مهندسان ایرانی به پایان رسید. وسعت زمین پارک 72هکتار است و تعداد زیادی درخت قدیمی در آن قرار دارد. در سمت شرقی پارک، یک دریاچه است که مجتمع جانبازان در پشت دریاچه واقع شده است، این مجتمع برای خدمت رسانی به جانبازان قطع نخاعی می باشد.

 


نویسنده

این جاذبه توسط لطفی ثبت شده است

مشخصات

پارک و شهربازی ملت

مشخصات
فضای بازی کودکان
دارد
سرویس بهداشتی
دارد
آب آشامیدنی
دارد

امتیاز کاربران به :

پارک و شهربازی ملت

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)