پارک ها یکی دیگر از قسمت های شهر هستند که می‌توانیم ساعت ها به معرفی  پرطرفدار ترین آنان بپردازیم امروز قصد داریم یکی از پارک های زیبای رشت را به شما معرفی کنیم : 

معرفی :

بوستان ملت به عنوان دومین پارک رشت از لحاظ بزرگی شناخته شده است اولین آن پارک محتشم است اما باز هم این پارک به دلیل وسعت ۱۲۰ هزار متری و امکانات کاملش روزانه تعداد زیادی بازدید کننده دارد .

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : محله گلسار رشت
 

مردم بومی به این پارک باغ سیاه هم می گویند.

کار قشنگی که در این پارک هر روزه انجام می‌شود ورزش صبحگاهی دسته جمعی است.

پر از درخت های باقدمت و تنومند است در گذشته نه چندان دور این پارک یکی از باغ های بلا استفاده و متروکه بوده است که شهرداری آن را بازسازی کرده و به عنوان پارک عمومی در اختیار مردم قرار داده است . 

پیشنهاد مطالعه:مقاله مربوط به سوغات رشت را از دست ندهید!

قدمت :

تاسیس این پارک در سال ۱۳۷۸ بوده است اما قدمت اصلی آن که بعد از انقلاب به صورت باغی متروکه شده بوده به گذشته های خیلی دور بر می‌ گردد.

 

آدرس :

برای رسیدن به این پارک بعد از ورود به شهر رشت باید به بلوار احمد زاده واقع در نبش خیابان انصاری بروید ...

 

امکانات تعبیه شده بوستان :

علاوه بر تمام امکاناتی که در اکثر پارک های شهر ها مشاهده می‌شود نظیر سرویس بهداشتی و نمازخانه و ... امکانات مورد توجه دیگری هم در این بوستان وجود دارد که به محبوبیتش افزوده و اکثر آن ها هم رایگان در اختیار عموم قرار گرفته است :

  1. آبنمای موزیکال : تقریبا حدود سه سال پیش بزرگ ترین آبنمای موزیکال خاورمیانه در این پارک تاسیس شد ، این آبنما تقریبا پنج هزار متر مربع است و با موسیقی ای که پخش می‌شود و فواره هایی که هماهنگ با نت موسیقی عمل می‌کند زیبایی خاصی به پارک می دهد و دیدنش خالی از لطف نیست .
  2.  کمپینگ مسافران : با داشتن حدود ۱۰۰ سکوی چادر که در این بوستان تعبیه شده است قطعا می تواند میزبان خوبی برای مسافران نوروزی و ایام تعطیلی باشد .
  3. زمین های ورزشی : خب یکی دیگر از امکاناتی که این پارک را محبوب تر می‌کند تنوع در زمین های بازی اش است : زمین فوتبال ، والیبال و بسکتبال و البته علاوه بر آن میزهای تنیس و  انواع وسایل های ورزشی عمومی هم در نقاط مختلف پارک دیده می شود.
  4. خانه قدیمی : از سمت خیابان انصاری خانه ای قدیمی در جوار بوستان به چشم می خورد که اکنون به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این پارک به حساب می آید و در حال حاضر به عنوان کلبه ی اطلاعات برای گردشگران و بازدید کنندگان از آن استفاده می‌شود.
  5. سینما ۶ بعدی
  6. آکواریوم زیبا و دیدنی با حدود ۶۸۰ نوع ماهی و ۲۸ نوع خرچنگ
  7. نخستین ساعت آفتابی هم در ایران در سال ۱۳۸۱ در این بوستان نصب شده است.

تنها عیبی که برای این پارک می‌توان بیان کرد پیدا نکردن جای پارک در زمان های شلوغی است چون متاسفانه برای این بوستان به این وسعت پارکینگی در نظر گرفته نشده است.

 

 

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...