header

پارک طبیعی هفت حوض

آدرس

خراسان رضوی- مشهد- کیلومتر ۷ کیلومتر جاده مشهد به سمت شهرک سیدی و جاده خلج

پارک طبیعی و آرامش بخش هفت حوض که در میان کوه ها و همراه با صدای دلنشین آب است در هفت کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد و مساحت آن به 570 هکتار می رسد. این پارک دارای محیطی طبیعی بوده که آرامشی عجیب در آن برقرار است و بعلت وجود هفت حوضچه ی طبیعی به این نام نامگذاری شده است، در فصل زیبای بهار این مکان پوشیده از گل های  شقایق شده و منظره چشم نوازی را پدیدار می سازد.

آب از حوضچه ی اول به حوضچه ی بعدی و به همین ترتیب تا حوضچه ی هفت ام سرازیر می شود، بعد از طی کردن این هفت حوضچه به حوض بزرگتری می ریزد و پس از آن به شکل رود درآمده و راه خود را ادامه می دهد. این پدیده ی طبیعی سال های سال جریان داشته و توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است. جنس سنگ های این منطقه بدلیل این که از آهک بوده ، دچار فرسایش شده اند.

لازم به ذکر است که در مجاورت این پارک طبیعی کوه های خلج واقع شده است و علاقه مندان به کوه نوردی می توانند از این مکان مهیج نیز استفاده کنند و لحظات خوشی را در کنار دوستان خویش سپری کنند. توجه داشته باشید که برای بازدید از این مکان  برنامه ی خود را به گونه ای تنظیم کنید که در طول روز، آنجا باشید و به تاریکی هوا برخورد نکنید. امکانات رفاهی در این منطقه وجود ندارد پس با تجهیزات مورد نیازتان به این منطقه سفر کنید.


نویسنده

این جاذبه توسط لطفی ثبت شده است

مشخصات

پارک طبیعی هفت حوض

مشخصات
سرویس بهداشتی
ندارد

امتیاز کاربران به :

پارک طبیعی هفت حوض

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)