پارک گوللر باغی ارومیه

پارک دانشجو که بیشتر با نام پارک گوللر باغی شناخته می شود یکی از جاهای دیدنی ارومیه است که در بلوار امام علی این شهر قرار دارد. این پارک که چیزی قریب به شش هکتار وسعت دارد در امتداد پارک ساحلی قرار گرفته است و مملو از حضور گلهای زیبا و خوش آب و رنگ است. این پارک سرسبز و زیبا از بخش های مختلفی تشکیل شده است. دروازه یاس که در واقع یکی از ورودی های این پارک محسوب می شود یکی از زیباترین جلوه های پارک دانشجو ارومیه است. همه ساله با فرارسیدن فصل بهار گل های بهاره در انواع مختلف در این پارک وسیع کشت می شود که رایحه خوش عطرشان مشام هر عابری را می نوازد. 

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : آبشار شملکان ارومیه

این گل ها که در حدود پانصد هزار شاخه هستند اغلب تا پایان فصل بهار در فضای پارک به چشم می خورند. چند سالی است که در اردیبهشت ماه این پارک زیبا میزبان برگزاری جشنواره گل ها است. در این جشنواره اغلب کارگاه هایی برای آموزش قلمه زدن و تکثیر و پرورش گل ها به صورت رایگان برگزار می شود که بسیار مورد استقبال قرار می گیرد. بنفشه، شب بو، کوکب، مینای چمنی، میخک و انبوه گل های لاله تنها بخشی از گل های زیبای بهاره است که در این پارک به چشم می خورد. این پارک در بین اهالی ارومیه نیز بسیار محبوب است. وجود سازه هایی همانند کلبه ای چوبی و ماشین هایی قدیمی و ... در بخش های مختلف این پارک نیز منظره جذابی را بوجود آورده است.

این پارک زیبا در نزدیکی رودخانه شهرچایی شهر ارومیه قرار گرفته است و همین امر سبب زیباتر شدن منظره این گلستان زیبا شده است. پارک گوللرباغی همانند فرشی هزاررنگ با بیش از یکصد نوع گل مختلف است که  در کنار آبی رودخانه شهرچایی بر روی زمین پهن شده و چشم هر بیننده ای را مسحور خود می کند. پارک از دو قسمت باغ گل و چمن سبز تشکیل شده است که بخش چمن کاری شده در مجاورت رودخانه شهر چایی واقع شده است. این پارک بالغ بر هفده هکتار وسعت دارد و در طی سال های کوتاه افتتاح خود با استقبال بسیار خوب اهالی شهر ارومیه روبرو شده است.

پارک  گوللر باغی ارومیه

در پارک گوللر باغی ارمیه وسایل بازی کودکان و همچنین وسیله های ورزشی بزرگسالان نیز تعبیه شده است. بعد از بازدید از پارک گلها می توانید از موزه ارومیه نیز بازدیدی داشته باشید. برای آشنایی بیشتر با جاذبه های زیبا و دیدنی ارومیه با گردشگری724 همراه شوید. نصب اپ موبایل گردشگری راهنمای شما در مسیر سفرتان به تمام نقاط ایران خواهد بود.

سفر خوبی را برای شما آرزومندیم