دلایلی که انگیزه کافی برای انتخاب پارک جنگلی در تعطیلات را به ما می دهد :

 • مسیر تونلی پر از درخت یک دید متفاوت نسبت به جنگل را برای ما به ارمغان می آورد.
 • در این مسیر امکانات فراوانی برای گردشگران فراهم شده است که می تواند طی کردن این تونل رویایی را برایتان خاطره انگیز تر کند.
 • انتهای این مسیر جنگلی به ساحلی زیبا ختم می شود که به عبارتی اگر به پارک جنگلی گیسوم قدم بگذارید همزمان می توانید از دریا و جنگل بهره ببرید. 
 • تفریحات آبی بی شماری برای گردشگران در ساحل گیسوم در نظر گرفته شده است.
این جاذبه نزدیک را از دست ندهید : جاده اسالم به خلخال

​​​​

پارک جنگلی گیسوم

پارک جنگلی گیسوم جایی که در رویاهایتان به آن سر زده اید....

اگر قصد گذراندن یک تایم رویایی و عاشقانه را دارید قطعا پارک جنگلی گیسوم یکی از بهترین گزینه ها است , برای رسیدن به این پارک مملو از آرامش باید از سمت رشت به سمت آستارا حرکت کنید و از منطقه پره سر عبور کنید تا کم کم به گیسوم برسید.

حس و حالی که با ورود به این تونل رویایی به شما دست خواهد داد وصف نشدنی است و تنها با حضورتان در آن نقطه و مکان درک می شود ولی در حدی که در کلمات میتوان آن زیبایی بی کران را بازگو کرد باید گفت که : باز هم در آن لحظه به عظمت خدا پی می بریم , لحظه ای که وارد می شوید بالای سر خود درختان سرسبز, سر به فلک کشیده را مشاهده می کنید اگر در روز به این زیبایی قدم گذاشته باشید تلالو خورشید را از لا به لای درختان حس می کنید هر چقدر هم سرعت مد نظرتان باشد ناخو آگاه, از سرعت خود می کاهید تا بیشتر بتوانید از آرامش مسیر جنگلی بهره ببرید.

می توانید یک جای دنج و فراموش نشدنی را برای پیکنیک انتخاب کنید و ساعت ها از بودن در زیر سایه ی درختان تنومند لذت ببرید یا اینکه مسیرتان را آنقدر ادامه دهید تا روستای دیناچال را پشت سر بگذارید و به ساحل گیسوم , به عظمت دریای خزر برسید , و از تماشای زیبایی دریا و جنگل در کنار هم بهره مند شوید.

مساحت گیسوم حدود  80 هکتار می باشد.

نکته  قابل توجه این است که نام این پارک از روستایی به همین نام در منطقه گرفته شده است , گیسوم روستایی است که در 18 کیلومتری جاده تالش به انزلی قرار دارد. 

تصویر پارک جنگلی گیسوم

تفریحات به یاد ماندنی در گیسوم : 

 • رانندگی در جاده ای رویایی 

 • عکاسی

 • پیک نیک
 • دوچرخه سواری
 • پیاده روی 
 • اسب سواری
 • آفرود
 • ترامبولین و پارک بادی کودکان
 • تفریحات ساحلی :
 1. شنا: در ساحل گیسوم یک پلاژ برای شنا در نظر گرفته شده است که با حضور غریقان نجات می توانید با خیالی آسوده تنی به آب بزنید.
 2. جت اسکی: گشت بر امواج دریای خزر می تواند خاطره فراموش نشدنی ای را برای شما بسازد.
 3. شاتل: یکی از تفریحات به یاد ماندنی دیگر شاتل است : تیوپی را با بند های مخصوص به قایق می بندند و به دلیل سرعت بالای قایق یک تفریح پر از هیجان به حساب می آید. 
 4. پاراگلایدر: پرواز بر فراز دریای خزر و جنگل گیسوم قطعا تکرار نشدنی است.
 5. قایق سواری: گشت و گذاری در میان آب های خزر.
 6. پاراسل: نوعی چتر بازی که شما را به قایق وصل می کنند و حس پرواز بر فراز دریا را به شما می دهند.
 7. موتور چهار چرخ: یک هیجان ساحلی به حساب می آید.

 

<تماشای آسمان و ستارگان درخشان در شب در گیسوم لذت بخش است : نکته قابل توجه که جالب است بدانید این است که در برخی ثسمت های گیسوم که آلودگی نوری وجود ندارد می توانید کهکشان راه شیری را تماشا کنید.>

 

گرفتن سوغاتی از بازارچه کوچکی که در گیسوم وجود دارد را فراموش نکنید.

در اطراف ساحل و پارک جنگلی گیسوم در فصل های مختلف می توانید طعم های خوشمزه فراوانی نظیر : لبو , بادوم , باقالی ,بلال , آش , فالوده و... را پیدا کنید اما علاوه بر این ها به شما توصیه می کنیم ماهی قزل آلای کبابی را حتما تست کنید...

پارک جنگلی گیسوم عکس

امکانات : آلاچیق , سوییت , ویلا , پلاز ,محل کمپینگ , نانوایی , بوفه , رستوران ؛ و یکی از مهم ترین امکانات پاسگاه پلیس که باعث افزایش امنیت در این تفرجگاه شده است.

بهترین زمان برای سفر به گیسوم اردیبهشت و مهر , آبان است چون به نوعی زیباترین حالت خود را دارد , امااین گفته به این دلیل نمی شود که زیبایی های چهار فصل آن را نادیده بگیریم.

 

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...