header

پارک جنگلی چغاسبز

توضیحات

پارک جنگلی چغاسبز

از جاذبه های مهم استان ایلام پارک جنگلی چغاسبز است  این پارک که در زمره جاذبه های طبیعی قرار دارد بزرگترین پارک جنگلی ایران را به خود اختصاص داده است که مساحت آن حدود چهار هزار هکتار است. این اثر طبیعی از ویژگی های متمایزی برخوردار است که در این میان می توان به درختان کهن سال گردو ،زالزالک و بلوط ،سرو،اقاقیا اشاره کرد این انبوه درختان چندصد ساله نشانگر قدمت این اثر است.از خصوصیات متمایز آن درختان میوه، و پرندگان بسیار کمیاب است که به ارزش و اهمیت این پارک اضافه کرده است.آنچه قابل ذکر است محدوده بزرگ پارک چغاسبز است که شامل چند روستا همراه با زمین های کشاورزی فراوان و باغات میوه می شود.

پارک جنگلی چغاسبز زیباترین پارک استان ایلام است. پارک جنگلی چغاسبز بزرگترین پارک جنگلی ایران را به خود اختصاص داده است.

این پارک  اگرچه در ظاهر مانند یک جنگل به نظر می رسد اما محیطی بسیار آرام و دلنشین دارد و خالی از هرگونه حیوانات خطرناک است. پارک با درختان انبوهی که دارد در فصل تابستان و بهار مملو از پرندگان کوچک و صدای دل انگیز آنها می شود و در سراسر این اثر طبیعی  گل های رنگارنگی را می توان دید که جلوه ی ویژه ای به آن داده اند . پارک محبوب چغاسبز یکی از قطب های مهم توریستی است و بهترین زمان برای بازدید از این پارک شش ماه اول سال است و بازدید کنندگان می توانند لحظات خوشی را در کنار خانواده رقم بزنند و از گذراندن اوقات و فراغت در این مکان بهترین استفاده را کنند که جهت رفاه حال گردشگران سازه هایی در اطراف آن بنا شده است.

هوای مطلوب، آب های فراوان، طبیعت سرسبز، حیوانات و پرندگان زیبا از ویژگی های بی نظیر این اثر است.در این پارک مکان مفرحی چون تفرجگاه جنگلی گاوز قرار دارد که خود از دیدنی های این مکان است همچنین در اطراف این پارک موزه تاریخ طبیعی ایلام قرار دارد که درب ورودی موزه از سمت این پارک است همچنین پارک کودکان نیز در نزدیکی آن ساخته شده است . خوشبختانه این پارک بی همتا بسیار مورد توجه مسئولان قرار گرفته است از این رو تلاش های فراوانی برای حفظ و گسترش آن صورت گرفته است.اپلیکیشن گردشگری 724 همراه شما برای دیدن همه جاذبه های ایلام خواهد بود.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟