header

پارک تفریحی سراب

توضیحات

از مکان های بسیار دیدنی استان ایلام پارک تفریحی سراب است که در پنج کیلومتری جاده دره شهر به آبدانان و در دامنه کوه زیبای کبیر کوه واقع شده است. این پارک که در زمره جاذبه طبیعی قرار دارد از ویژگی های متمایزی نسبت به سایر جاذبه ها برخوردار است. کبیر کوه که خود از جاذبه های منحصر به فرد این استان است ارتفاع بالایی دارد  و بر اثر یک زمین لرزه مهیب به وجود آمده است و از شمال و شمال شرق مشرف به رودخانه سیمره و کرخه است واز جنوب و جنوب غرب به مرز ایران و عراق کشیده شده است و نقش مهمی در اطراف و حتی در زندگی ساکنان گذاشته است و با قرار دادن پارک سراب  در خود به ارزش و اهمیت آن افزوده است.

این پارک محبوب که پنج هکتار را به خود اختصاص داده است از هوای مطلوب،محیط سرسبز،انبوه پوشش گیاهی،آب های فراوان برخوردار است و وجود درختان کهن سال گویای قدمت و دیرینگی این جاذبه محبوب است که این شرایط مناسب زیستگاهی را برای گونه ای از حیوانات و پرندگان فراهم کرده است از خصوصیات منحصر به فرد آن می توان به چشمه آب که از دل کوه بیرون می آید اشاره کرد این آب بسیار زلال و گوارا است که به یمن آن محیط پارک سرسبز شده است و طبیعت چشم نوازی را پدید آورده است. پارک سراب یکی از قطب های مهم توریستی است که همه ساله گردشگران بسیاری را به جود جذب می کند به همین علت سازه هایی جهت رفاه بازدید کنندگان در این مکان تعبیه شده است تا با آرامش خاطر از این پارک لذت ببرند.

اوج زیبایی پارک سراب در فصل بهار و تابستان است  در این فصول سراسر آن از گیاهان سبز و گل های رنگا رنگ پوشیده می شود و صدای پرندگان کوچک محیط آن را دل انگیز می کند و گردشگران می توانند لحظات خوشی را در کنار خانواده رقم بزنند. اگرچه در پاییز و زمستان این طبیعت جلوه های بی همتایی را به نمایش می گذارد اما به دلیل سردی هوا در شش ماه اول سال مورد استقبال مسافران قرارمیگیرد. از تفریحات مرسوم در این مکان پیاده رودی،عکاسی و گاها آب تنی کردن در آب دریاچه آن است که در گرمای تابستان بسیار دلچسب است.اگر قصد ماندن در این مکان را دارید باید امکانات کافی از جمله چادرمسافرتی،لباس مناسب و مواد غذایی و بنزین و سایر لوازم مورد نیاز به همراه داشته باشید. توصیه می شود برای حفظ این جاذبه از آتش روشن کردن و ریختن زباله و شکستن درختان اجتناب کنید. با گردشگری 724 همراه باشید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟