header

پارک باغلار باغی تبریز

فاصله از مرکز استان 8.5 ک.م فاصله از شهرستان تبریز 8.4 ک.م فاصله از شهر تبریز 8.4 ک.م

آدرس

(آذربایجان شرقی - تبریز - تبریز)


استان آذربایجان شرقی، تبریز، بلوار شهریار، جنب پارک ولیعصر

اگر در اواخر دهه شصت سری به محله گلکار شهر تبریز می زدید مجموعه باغات زردآلو را می دیدید که در یک منطقه وسیع و در درون بافت شهری قرار داشت. در سال 1372 یکی از بزرگترین طرح های عمرانی شهر تبریز در این منطقه کلنگ خورد که در تمام ایران بی نظیر بود. یک شهربازی در مساحت 22 هکتاری که بالاخره در مرداد 1373 ه.ش افتتاح شد. باغلار باغی نام بزرگترین شهربازی روباز تبریز بود که هنوز هم با گذشت قریب به سه دهه جزو بزرگترین شهربازی های ایران است. یک شهربازی با محیطی سرسبز و انبوهی از درختان بلند و کهن که به روزترین تجهیزات سرگرمی را در خود جای داده بود و از بخش های مختلفی تشکیل می شد.

 باغلار باغی علاوه بر این درختان و محیط سرسبز یک استخر بزرگ و آب نماهای بزرگی داشت که متاسفانه اکنون اثری از آن ها باقی نمانده است. شهربازی روباز باغلار باغی شامل 41 دستگاه سرگرمی است که از جمله آن ها می توان به کشتی صبا، رنجر، دوچرخه هوایی، کلبه وحشت و ... اشاره کرد. یک بخش دیگر از این مجموعه وسیع باغ پرندگان و باغ وحش باغلار باغی است. چندین گونه از انواع پرندگان و حیوانات وحشی و بومی منطقه در این باغ وحش در معرض دید عموم است و شما در ابتدا باغ وحش سپس باغ پرندگان و در انتها باغ خزندگان را مشاهده خواهید کرد.این قسمت چیزی در حدود 4 هکتار وسعت دارد.

یکی از جدید ترین بخش های باغلار باغی دلفیناریوم این مجموعه است که تنها دلفیناریوم غرب کشور است و توسط یک سرمایه گذار روسی ایجاد شده است. در این مجموعه دلفین ها، فوک هاو یک وال سفید به همراه مربیان به اجرای برنامه می پردازند. در این قسمت می تواند به همراه وال ها و یا دلفین ها به شنا بپردازید. سینمای چهار بعدی، زیپلاین، رستوران و کافه از دیگر امکانات این مرکز تفریحی است. در چند سال اخیر تلاش هایی برای نوسازی این مجموعه وسیع صورت گرفته است تا باغلار باغی دوباره به روزهای اوج خود بازگردد. باغلار باغی یکی از سه مرکز تفریحی درون شهری اصلی شهر تبریز است.


نویسنده

این جاذبه توسط عینلو ثبت شده است

مشخصات

پارک باغلار باغی تبریز

امتیاز کاربران به :

پارک باغلار باغی تبریز

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)