header

موزه ی باستان شناسی بیرجند

توضیحات

یکی از موزه های جذاب و دیدنی شهر بیرجند، موزه باستان شناسی بیرجند است که در سال 1371 تاسیس گردید و در سال 1374 توسعه یافته است. این موزه برای گردشگرانی که وقت کافی برای بازدید از همه اماکن فرهنگی و تاریخی بیرجند را ندارند گزینه مناسبی است. شما می توانید فهرست کاملی از آثار هنری و تاریخی شهر بیرجند را در آن مشاهده کنید. در این موزه، آثاری از جنگ افزارهای پیش از میلاد حضرت مسیح (ع) تا عصر قاجار به نمایش گذاشته شده است. موزه باستان شناسی بیرجند در انتهای خیابان معلم و در باغ اکبریه که خود از باغات بسیار زیبای این شهر می باشد قرار دارد. ترکیب باغ اکبریه و موزه باستان شناسی می تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری شهر بیرجند باشد.

این موزه از قسمت های مختلفی چون بخش سفال، اسلحه و ابزارآلات جنگ، سکه، روشنایی، فلز، قرآن و ... تشکیل شده است. در بخش سفال ها، نمونه های متنوعی از دوره های مختلف تاریخ وجود دارد که شامل سفال های نخودی، خاکستری، لعاب دار و...، می باشد. همچنین در بخش سکه های قدیمی، سکه های متنوع تاریخی از دوران سلوکی, ساسانی، الیمایی و عصرهای مختلف اسلام تا عصر قاجار موجود است.

علاوه بر این، بنیاد مستضعفان مجموعه ای از مواریث خاندان علم را در این موزه قرار داده است. این مجموعه شامل سرقلیان های گوناگون با تزئینات متنوع، ظروف نقره ای، جام های شیشه ای و ... می باشد. زیربنای این موزه حدود 600 متر مربع است.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان جنوبی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟