header

موزه محلی چابهار، نمایشگاه آثار و آداب و سنن مردمان باصفای سیستان و بلوچستان

فاصله از مرکز استان 653.3 ک.م فاصله از شهرستان چابهار 3.8 ک.م فاصله از شهر چابهار 3.8 ک.م

آدرس

(سیستان وبلوچستان - چابهار - چابهار) چابهار- خیابان دریا- ساختمان سابق فرمانداری

یکی از زیباترین و جذاب ترین آثار به جای مانده از دوران قاجار ساختمان قدیمی فرمانداری چابهار است در حال حاضر از آن به عنوان موزه محلی چابهار استفاده می شود. وسعت این بنا حدود ششصد و پنجاه متر مربع می باشد که شامل سه درب ورودی، اتاق ها و راهرو ها و ... می باشد. و در دو طبقه احداث شده است. در طبقه همکف آن آثار مربوط به دوران پیش از تاریخ نگهداری می شود که شامل سفال های پر نقش و نگار، پیاله، خمره، کوزه، لیوان آجری و کاسه مرمری می باشند. دوران تاریخی که علاوه بر موارد مذکور در دوران پیش از تاریخ شامل سکه هاس ساسنی نیز می باشد. و عصر معاصر در این بخش علاوه بر ظروف قدیمی تابلوهای نیز نگهداری می شوند که به زیبایی گیاهان و پرندگان و آبزیان خلیج فارس و دریای عمان را به تصویر کشیده اند.

طبقه اول بنا موزه مردم شناسی و کتابخانه ای را در بر گرفته است. بخش مردم شناسی بواسطه ی مجسمه های زیبا گوشه ای از مشاغل، فرهنگ ها و آداب و رسوم مردمان خطه خلیج فارس را نمایش می دهد. همچنین این بخش به زیبایی گویای پوشش محلی و صنایع دستی مردمان با صفای سیستان و بلوچستان می باشد. نظاره این پوشش زیبا و صنایع دستی غنی فضای بسیار لذت بخش و جذابی را برای گردشگران به وجود آورده است. با بازدید از این موزه محلی می توانیم از نمای نزدیک نظاره گر آداب و سنن بسیار زیبای اهالی خونگرم سیستان و بلوچستان باشیم.

این موزه در شش ماهه اول سال همه روزه به غیر از صبح روز جمعه، صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصر ها از ساعت 16 الی 21 ، همچنین در شش ماهه دوم سال صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصر ها از ساعت 15 الی 19 پذیرای حضور گرم شما عزیزان می باشد.

گردشگری 724 همراه همیشگی سفرهایتان، آرزوی سفر دل چسبی رو براتون داره.heart 

 

 


نویسنده

این جاذبه توسط اصلانی ثبت شده است

مشخصات

موزه محلی چابهار، نمایشگاه آثار و آداب و سنن مردمان باصفای سیستان و بلوچستان

امتیاز کاربران به :

موزه محلی چابهار، نمایشگاه آثار و آداب و سنن مردمان باصفای سیستان و بلوچستان

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)