در حال حاضر از این مکان به عنوان موزه محلی چابهار استفاده می شود. وسعت این بنا حدود ششصد و پنجاه متر مربع می باشد که شامل سه درب ورودی، اتاق ها و راهرو ها و ... می باشد. و در دو طبقه احداث شده است. در طبقه همکف آن آثار مربوط به دوران پیش از تاریخ نگهداری می شود که شامل سفال های پر نقش و نگار، پیاله، خمره، کوزه، لیوان آجری و کاسه مرمری می باشند. دوران تاریخی که علاوه بر موارد مذکور در دوران پیش از تاریخ شامل سکه هاس ساسانی نیز می باشد. عصر معاصر در این بخش علاوه بر ظروف قدیمی تابلوهای نیز نگهداری می شوند که به زیبایی گیاهان و پرندگان و آبزیان خلیج فارس و دریای عمان را به تصویر کشیده اند.

موزه محلی چابهارطبقه اول بنا موزه مردم شناسی و کتابخانه ای را در بر گرفته است. بخش مردم شناسی بواسطه ی مجسمه های زیبا گوشه ای از مشاغل، فرهنگ ها و آداب و رسوم مردمان خطه خلیج فارس را نمایش می دهد. همچنین این بخش به زیبایی گویای پوشش محلی و صنایع دستی مردمان با صفای سیستان و بلوچستان می باشد. نظاره این پوشش زیبا و صنایع دستی غنی فضای بسیار لذت بخش و جذابی را برای گردشگران به وجود آورده است. با بازدید از این موزه محلی می توانیم از نمای نزدیک نظاره گر آداب و سنن بسیار زیبای اهالی خونگرم سیستان و بلوچستان باشیم.

موزه محلی چابهاراین موزه در شش ماهه اول سال همه روزه به غیر از صبح روز جمعه، صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصر ها از ساعت 16 الی 21 ، همچنین در شش ماهه دوم سال صبح ها از ساعت 8 الی 12 و عصر ها از ساعت 15 الی 19 پذیرای حضور گرم شما عزیزان می باشد.در کنار این مکان تاریخی و باستانی میتوانید از کوه های مینیاتوری زیبای شهرستان چابهار که سالانه گردشگران زیادی را جذب خود میکند دیدن فرمایید. 

با گردشگری724 و نصب اپ موبایل آن میتوانید از  جاذبه های دیدنی شهر چابهار  بازدید کنید.