header

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس، ساختمان کنسولگری انگلیس

فاصله از مرکز استان 4.2 ک.م فاصله از شهرستان بوشهر 4.4 ک.م فاصله از شهر بوشهر 4.4 ک.م

آدرس

(بوشهر - بوشهر - بوشهر)


استان بوشهر، شهر بوشهر، کنار جاده سبز آباد، نزدیک امامزاده عبدالمهین

در سال 1237 (1858میلادی) ساختمان کنسولگری انگلیس و عمارت کلاه فرنگی که محل فعلی موزه دریا و دریا نوردی را تشکیل می دهد احداث شد که بعدها از آن به عنوان مکان دائمی سرکنسولگری انگلستان استفاده می شد. پس از 88 سال، هنگامی که جنگ جهانی دوم به پایان رسید (سال 1325) این ساختمان در اختیار نیروی دریایی قرار گرفت.

پس از چندین سال رایزنی و تلاش در تاریخ 7 آذر ماه 1387 مکان به موزه دریا و دریا نوردی تبدیل شد و برای بازدید علاقمندان آماده گردید. موزه دریا و دریا نوردی با امکانات رفاهی مانند پارکینگ، سرویس بهداشتی آلاچیق، زمین ورزشی و... محیطی مناسب برای بازدیدکنندگان فراهم کرده است.

این جاذبه تاریخی در محله ای نزدیک به امامزاده عبدالمهین، در کنار جاده سبزآباد قرار گرفته است. در محوطه بیرون ساختمان قایق های جنگی و نظامی، شناورهای سطحی(کشتی) و شناورهای زیر سطحی(زیردریایی) از تمام دوره های تاریخی مخصوصا دوره قاجار وجود دارد. در کنار 40 فروند شناوری که در محوطه وجود دارد، کشتی 110 ساله پرسپولیس خودنمایی می کند. کشتی پرسپولیس هدیه آلمانی ها بود که به ناصرالدین شاه داده بودند.

از اشیا با ارزشی که در موزه نگه داری می شود می توان ماکت لنج ها، تجهیزات پزشکی بهداشتی کشتی های نظامی، نقشه های قدیمی، تابلو گره های دریایی، ماشین های تایپ فارسی و لاتین قدیمی مورد استفاده در کشتی، سنگ، صدف و موجودات دریایی و... را نام برد.از زیبایی های دیگر این مجموعه اتاقی است که در آن فیلم بیرون آمدن کشتی پرسپولیس آماده تماشا است.


نویسنده

این جاذبه توسط Tofighpour ثبت شده است

مشخصات

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس، ساختمان کنسولگری انگلیس

مشخصات
پارکینگ
دارد
سرویس بهداشتی
دارد

امتیاز کاربران به :

موزه دریا و دریانوردی خلیج فارس، ساختمان کنسولگری انگلیس

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)