موزه آثار باستانی آبادان در سال 1338 ساخته شد، این موزه در زمان جنگ 8 سال دفاع مقدس در حین نابودی قرار گرفته بود ولی در همان هنگام  همه ی آثار موزه به مکانی  امن انتقال داده شد و آن را بستند تا از آسیب بمباران ها حفظ شود. بعد از پایان جنگ، موزه بازسازی و آثار به آنجا برگردانده شد و در سال 1382 دوباره سرپا شد. در این موزه آثار بدست آمده از شوش هزاره اول قبل از میلاد در کنار آثار دوران صفوی و قجری دیده می شود. همچنین قسمتی از آن به آثار مردم شناسی خطه جنوب و هنرهای سنتی آنان مختص شده است.

 

 

این موزه با استفاده از معماری سنتی ایران شکل گرفته و دارای گنبدی به ارتفاع 22.5 متر که شبیه گنبده آرامگاه دانیال نبی درشوش مانند است،این موزه دارای یک تالار اصلی و دو تالار جانبی است که تالار اصلی شامل آثار باستانی و مردم شناسی و همچنین شامل هنر های دستی میباشد و تالار جانبی شامل کتابخانه و سالن اجتماعات این موزه است. موزه آثار باستانی آبادان در ایام نوروز مورد استقبال زیادی از مردم قرار میگیرد و دارای نمایشگاه صنایع دستی بومی بوده که محصولاتی مانند لیف خرما و.. در این موزه به فروش میرسد.مکان های دیدنی و تاریخی زیادی در شهر آبادان قرار دارد که در اینجا ما به چند مکان دیدنی اشاره میکنیم:سینما نفت آبادان،اروند رود،جزیره مینو و...که به شما پیشنهاد میکنیم در کنار دیدن این موزه،این چند مکان دیدنی زیبا را در برنامه سفری خود داشته باشید.

 

با گردشگری 724 همراه ما باشید تا با مکان های زیبای  دیگر استان خوزستان آشنا شوید. همچنین شما میتوانید با داشتن اپلیکیشن موبایل گردشگری724 در سریعترین زمان مکان ها و جاذبه های مورد نظر خود را پیدا کنید.