header

منطقه ییلاقی النزه، نگینی سبز برانگشتری بقعه

توضیحات

منطقه ییلاقی دشت النزه یکی از بکرترین ییلاقات ماسال در ارتفاع حدود 92 متری از سطح دریا با آب و هوای خنک و مطبوع واقع در شاندرمن استان گیلان می باشد، دشتی وسیع با چشم‌اندازهای بسیار چشم‌نواز و بی‌نظیر که دورتادور آنرا کوه های بلند و سر به فلک کشیده ای از درختان جنگلی و انواع گیاهان احاطه کرده است. دلیل نامگذاری این دشت به النزه وجود بقعه مشهوری به نام امامزاده ابراهیم النزه است که برای رفتن به آنجا بایستی در حدود 5 دقیقه پیاده روی کنید. قدمت دشت النزه را می توان با درختی قدیمی با قدمت حدود 200 سال در بقعه مطهر تخمین زد.

برای سفر به ییلاق النزه باید پس از عبور از میدان شهدای شاندرمن، وارد جاده شاندرمن – النزه شد. با ورود به این مسیر باید از روستاهای سنفیه، چای خاله، سبل خوار، برزف، بوستون گاه، استه سر، چپرود، معاف، گسکیجان، اولم و بیتم عبور کرد تا به روستای النزه رسید.

دشت النزه چندین کوه بلند دارد که کوه پیلم در شمال کوه شعله مرتفع ترین کوه این ناحیه می باشد. بهترین زمان برای سفر به مناطق ییلاقی دشت النزه فصل تابستان است. امکان اجاره خانه های چوبی باصفای این منطقه برای گردشگریان وجود دارد و آنها به همین سبب می توانند شب را در این کلبه ها گذرانده و از تجربه ناب اقامت در جنگل بیش از پیش لذت ببرند.

زندگی ساکنین این منطقه عموما بومی و به شکل روستایی در خانه‌هایی با جنس تخته و چوب وبا سقفهای شیروانی از جنس چوب می باشد.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟