header

منطقه شکار ممنوع کلیلاق

فاصله از مرکز استان 234 ک.م فاصله از شهرستان فریمان 187.9 ک.م فاصله از شهر فریمان 187 ک.م

آدرس

(خراسان رضوی - فریمان - فریمان)


شمالاً: از روستای كلاته رحمان در امتداد دامنه ارتفاعات منطقه تا روستای خوك آب (قند آب) و سپس تا روستای ساقچه و از آنجا در امتداد دامنه ارتفاعات منطقه تا كلاته آقامحمد و در انتها تا بند بتنی دهنه ابدال آباد شرقاً: از بند بتنی دهنه ابدال اباد در مسیر رودخانه تا روستای سورستان. جنوباً: از روستای سورستان در امتداد دامنه كوه تا روستای علیك و سپس در امتداد ارتفاعات بازگیر امتداد می‌یابدتا روستای ژرف. غرباً: از روستای ژرف در امتداد جاده ژرف به فریمان تا كلاته منار و از كلاته منار در امتداد دامن

منطقه شکار ممنوع کلیلاق از جمله جاذبه های گردشگری شهرستان فریمان از توابع استان خراسان رضوی است. این منطقه شکار ممنوع 41000 هکتار وسعت دارد که هفتاد و سه هکتار آن در حوزه شهرستان های فریمان و تربت جام و زاوه قرار گرفته است و در فاصله 25 کیلومتری شهرستان فریمان قرار دارد. شرایط مساعد آب و هوایی و وجود پوشش گیاهی غنی و چشمه ها باعث حضور گونه های ارزشمند جانوری شده است که از آن دسته می توان حیواناتی چون گرگ، شغال، روباه، گربه وحشی، گراز و… را نام برد و پرندگانی چون عقاب طلایی، دلیجه، کبک، تیهو و… و خزندگانی مثل مار و لاک پشت و... در آن وجود دارند.
پوشش گیاهی منطقه شامل تعداد فراوانی از درختان اورس محلی می باشد که باعث تنوع زیستی در منطقه و و جود گونه های مختلف ژنتیکی شده است. 
کوه کلیلاق در این منطقه مرتفع ترین نقطه به شمار می رود که ارتفاع آن 2942 متر می باشد و درختچه های زرک کوهی یا به اصطلاح زیربار در آن فراوان یافت می شود.


نویسنده

این جاذبه توسط یوسفی ثبت شده است

مشخصات

منطقه شکار ممنوع کلیلاق

امتیاز کاربران به :

منطقه شکار ممنوع کلیلاق

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)