header

مضیف بردیه

توضیحات

مضیف خانه ای می باشد که عرب ها فقط توسط نی و در بیرون از خانه برای پذیرایی از مهمانشان  ایجاد می کردند. این ساختمان در ندارد ورودی آن به سمت قبله است  و دارای ارتفاع پایینی می باشد ؛ به گونه ای که هرکس در زمان داخل شدن به احترام اشخاصی که درون آن نشسته اند مقداری  خم شود.

علاوه بر این بنا که معماریش خاص است ، مراسم بخصوص قهوه خوری جاذبه فوق العاده ای دیگر است که تعداد زیادی از این گردشگران را به سمت این بنا سوق می دهد.

اگر از حاضرین در این مراسم بودید حواستان باشد که بعد از نوشیدن قهوه، اگر دیگر میل ندارید باید فنجان خود را تکان دهید وگرنه باز هم به شما قهوه تعارف می شود. قهوه عرب ها با وجود تلخی بسیار طعم خوبی دارد و خودشان دانه های قهوه را تفت می دهند و در دم کردن آن بسیار دقیق هستند.

مسیر دسترسی

دشت آزادگان در جنوب غربی اهواز قرار گرفته است. اگر مبدا سفر را اهواز در نظر بگیریم، می توانید از مسیر سه راه خرمشهر، در اهواز راهی دشت آزادگان شوید. چنانچه قصد سفر با اتومبیل شخصی را نداشته باشید سواری ها و مینی بوس های عمومی در ایستگاه سه راه خرمشهر شما را به سوسنگرد خواهند رساند.

در مسیرتان به سوی سوسنگرد از شهر «حمیدیه» عبور خواهید کرد که از این شهرستان تا سوسنگرد مسافتی حدود 30 کیلومتر را باید طی کنید. قبل از ورود به سوسنگرد دو مسیر پیش رو دارید. که باید مسیرتان را در جاده ای که راه به سوی بَستان دارد را طی کنید. در نهایت به مرکز شهر سوسنگرد می رسید. در مسیر سوسنگرد به شهر بَستان، پس از گذشت مسافتی حدود 4 کیلومتر، روستای «بردیه» قرار دارد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    نمازخانه :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خوزستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟