header

مضیف بردیه

فاصله از مرکز استان 70.8 ک.م فاصله از شهرستان دشت آزادگان 10.9 ک.م فاصله از شهر بستان 20.8 ک.م

آدرس

(خوزستان - دشت آزادگان - بستان)


خوزستان - جاده سوسنگرد به بستان - روستای بردیه

مضیف خانه ای می باشد که عرب ها فقط توسط نی و در بیرون از خانه برای پذیرایی از مهمانشان  ایجاد می کردند. این ساختمان در ندارد ورودی آن به سمت قبله است  و دارای ارتفاع پایینی می باشد ؛ به گونه ای که هرکس در زمان داخل شدن به احترام اشخاصی که درون آن نشسته اند مقداری  خم شود.

علاوه بر این بنا که معماریش خاص است ، مراسم بخصوص قهوه خوری جاذبه فوق العاده ای دیگر است که تعداد زیادی از این گردشگران را به سمت این بنا سوق می دهد.

اگر از حاضرین در این مراسم بودید حواستان باشد که بعد از نوشیدن قهوه، اگر دیگر میل ندارید باید فنجان خود را تکان دهید وگرنه باز هم به شما قهوه تعارف می شود. قهوه عرب ها با وجود تلخی بسیار طعم خوبی دارد و خودشان دانه های قهوه را تفت می دهند و در دم کردن آن بسیار دقیق هستند.

مسیر دسترسی

دشت آزادگان در جنوب غربی اهواز قرار گرفته است. اگر مبدا سفر را اهواز در نظر بگیریم، می توانید از مسیر سه راه خرمشهر، در اهواز راهی دشت آزادگان شوید. چنانچه قصد سفر با اتومبیل شخصی را نداشته باشید سواری ها و مینی بوس های عمومی در ایستگاه سه راه خرمشهر شما را به سوسنگرد خواهند رساند.

در مسیرتان به سوی سوسنگرد از شهر «حمیدیه» عبور خواهید کرد که از این شهرستان تا سوسنگرد مسافتی حدود 30 کیلومتر را باید طی کنید. قبل از ورود به سوسنگرد دو مسیر پیش رو دارید. که باید مسیرتان را در جاده ای که راه به سوی بَستان دارد را طی کنید. در نهایت به مرکز شهر سوسنگرد می رسید. در مسیر سوسنگرد به شهر بَستان، پس از گذشت مسافتی حدود 4 کیلومتر، روستای «بردیه» قرار دارد.


نویسنده

این جاذبه توسط Ali Dejbord ثبت شده است

مشخصات

مضیف بردیه

مشخصات
نمازخانه
دارد

امتیاز کاربران به :

مضیف بردیه

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)