مسجد جامع رشتخوار

مسجد جامع رشتخوار که یکی از جاهای دیدنی رشتخوار و همچنین یکی از اماکن مذهبی رشتخوار می باشد ،در بیرون از شهرستان رشتخوار و در مناطق بیابانی شرقی این شهر قرار دارد. آنچه از مسجد هم اکنون به یادگار مانده است شامل گنبدی میشود که بیرون آن ساخته شده از خشت خام و پخته است. در سمت جنوبی گنبد یک هلال با یک طاق بلند که احتمالاً مربوط به شبستان تابستانی مسجد بوده که در حال فرو ریختن می باشد و هنوز تصویری از یک بنا را به نمایش گذاشته است .

این جاذبه نزدیک را از دست ندهید: خانه تاریخی قرائی

 مسافرانی که از جاده تربت حیدریه به طرف شهرستان خواف می روند عظمت این اثر تاریخی زیبا را در کناره راست جاده و چسبیده به کناره شرقی شهرستان رشتخوار می بینند. همچنین در مسیرتان از چشمه گرماب نیز می توانید بازدید نمایید.

مسجد جامع رشتخوار

معماری مسجد جامع

درقسمت بالای گنبد که به هشت غرفه استوار شده ، روزنه هایی وجود دارد که نور زیبایی در فضای زیر گنبد را ایجاد می کند. دور گنبد نواری از یک کتیبه پر کار گچی که آیه هایی از قرآن مجید را در خود دارد مانند کمربندی کشیده شده و بقیه دیواره های گنبد با آجر تزیین شده است.

محراب مسجد رشتخوار

سالم ترین قسمت مسجد، محرابی زیباست که در ضلع جنوبی  دیده می شود، این محراب با تزییناتی فوق العاده چشمگیر نظر هر بیننده را جلب خود می نماید. در مساجد تاریخی این منطقه محراب مسجد جامع رشتخوار سالمترین و زیباترین بخش مسجد محسوب می شود.

معماری مسجد جامع رشتخوار

 گردشگری 724 همراه شماست. با نصب اپلیکیشن گردشگری 724 با جاذبه های اطراف شهرستان رشتخوار بیشتر آشنا شوید.