header

ماسال، بهشتی گمشده در فلک

توضیحات

ماسال (بهشت گمشده گیلان) در استان گیلان در کنارکوه های تالش و در 50 کیلومتری غرب شهرستان رشت واقع شده‌است. شهر ماسال از شمال به رضوانشهر، از شرق به فومن و صومعه سرا، از غرب و جنوب به خلخال و استان اردبیل محدود می‌شود. ماسال دارای مساحتی در حدود ۶۲۲ کیلومترمربع است وارتفاع این شهر ۸۴ متر بالاتر از سطح دریا است.

ماسال دارای طبیعتی بکر و سرسبز است که در آن بیش از ۱۷ غار بزرگ و کوچک وجود دارد که بزرگترین آن‌ها غار آویشو است که بین مناطقی چون تائی‌بنه، انده‌چو و خماسون قرارگرفته است. این غار در بخش شاندرمن ماسال واقع شده است.

اقامتگاه نزدیک به شما : اتاقک چوبی ماسال

از دیگر جاذبه‌های طبیعی و زیبای ماسال منطقه جنگلی طاسکوه و آری‌دول،منطقه باستانی اسب ریسه ، گیله‌سرا،گردشگاه جنگلی ریزه مندان ، ییلاقات شالما، النزه، تلارگاه، خندیله پشت، بیلگاه دول، مورجونه، اسپی دشت، ییلاق رشته پشت، مولومه بند، شنبه راه، ییلاق اولسبلنگاه، واشیار، سی فی، نمنه پشت و ییلاق سوچاله است. بدلیل وجود آبشارهایی نظیر ویوز در کنار ییلاق النزه در شاندرمن، آبشار خون با ارتفاعی در حدود 15 متر و آبشار رامینه باارتفاعی حدود۱۰متر ؛ ماسال را شهر آبشارها نیز می نامند.

اواسط فصل بهار (اردیبهشت) تا اواخر تابستان بهترین زمان برای سفر و گردش دراین ییلاقات می باشد.هر چند که ییلاقات ماسال به دلیل کوهستانی بودن منطقه در فصول پاییز و زمستان پوشیده از برف است اما حتی در این فصول نیز گردشگران از طبیعت زیبای آن دیدن میکنند.

برای اقامت در ییلاقات ماسال ، هتل و اقامتگهای چوبی و جنگلی بسیاری در منطقه وجود دارد که آرامش وصف ناپذیری برای گردشگران ، بدور از آلودگی هوا ، آپارتمانهای بلند شهرها و زندگی ماشینی رقم خواهد زد.

مسافران و گردشگران برای رفتن به ییلاقات ماسال بایستی از شهر ماسال عبور کرده و طبق تابلوی راهنمایی که در محدوده شهری قرار گرفته بسمت ییلاقات حرکت می کنند، در مسیر راه میتوانید بام ماسال را ببنید جاده ای مشرف به دل کوه و با طبیعتی زیبا و سرسبز. این منطقه دارای کافه و رستورانهای چوبی و مدرن است که مسافران می توانند علاوه بر صرف ناهار و استراحت، ساعتها در کنار بام ماسال به ایستند و منظره ظهر را با وسعت بی کرانش مشاهده و عکس های خاطره انگیزی بگیرند.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟