header

غار میرزا

توضیحات

غار میرزا به دست گروه هلال احمر در خرداد سال 1387 کشف  شد. 

از آنجایی که حتی اهالی شهر رفسنجان اطلاع کمی از این غار دارند این غار همچنان بکر و دست نخورده باقیمانده است و می توان در این غار تصاویر زیبا و چشم نوازی را  ثبت کرد . 

یکی دیگر از نکات جالب این غار این است  که غار میرزا در فضای میانی دارای فرود 90 متری  قرار گرفته است و وسعت این غار به 150 متر مربع نیز می رسد .

این غار زیبا دارای 8 تالار اصلی و 4 تالار فرعی نیز می باشد. 

با ورود به این  غار وارد دهلیز باریکی می شویم . با کمی پیشروی به یک دوراهی می رسیم که سمت راستمان سوراخی کوچک و در رو به رو مسیری عریض تر قرار دارد برای رفتن به دل غار باید از سوراخ عبور کنیم . پس از عبور از این سوراخ ، به چاله 50 متری غار خواهیم رسید . اگر همین گونه پیش برویم در میانه های غار به فرودی 90 متری خواهیم رسید که همین موضوع ما را برای پیمون باقی غار مشتاق تر می کند زیرا فضایی معلق نیز می باشد  .

در این غار می توانیم رنگ ها و طرح های زیبا، قندیل های که بلندای آنها از سقف به کف غار نیز رسیده است ، فسیل جانوران وحشی ، قندیل های بلوری و برکه آب را نیز ببینیم .

برای صعود به این غار لازم است تا لوازمی از جمله کلاه ایمنی ، هدلامپ، طناب ،کارابین و لوازم صعود و فرود  را به همراه داشته باشیم .

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    پارکینگ :
    ندارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟