header

غار میرزا

۰ ۲۰۸ ۰ ۰

۳۰ کیلومتری شمال شرقی رفسنجان، روستای ده رنج


---

غار میرزا به دست گروه هلال احمر در خرداد سال 1387 کشف  شد. 

از آنجایی که حتی اهالی شهر رفسنجان اطلاع کمی از این غار دارند این غار همچنان بکر و دست نخورده باقیمانده است و می توان در این غار تصاویر زیبا و چشم نوازی را  ثبت کرد . 

یکی دیگر از نکات جالب این غار این است  که غار میرزا در فضای میانی دارای فرود 90 متری  قرار گرفته است و وسعت این غار به 150 متر مربع نیز می رسد .

این غار زیبا دارای 8 تالار اصلی و 4 تالار فرعی نیز می باشد. 

با ورود به این  غار وارد دهلیز باریکی می شویم . با کمی پیشروی به یک دوراهی می رسیم که سمت راستمان سوراخی کوچک و در رو به رو مسیری عریض تر قرار دارد برای رفتن به دل غار باید از سوراخ عبور کنیم . پس از عبور از این سوراخ ، به چاله 50 متری غار خواهیم رسید . اگر همین گونه پیش برویم در میانه های غار به فرودی 90 متری خواهیم رسید که همین موضوع ما را برای پیمون باقی غار مشتاق تر می کند زیرا فضایی معلق نیز می باشد  .

در این غار می توانیم رنگ ها و طرح های زیبا، قندیل های که بلندای آنها از سقف به کف غار نیز رسیده است ، فسیل جانوران وحشی ، قندیل های بلوری و برکه آب را نیز ببینیم .

برای صعود به این غار لازم است تا لوازمی از جمله کلاه ایمنی ، هدلامپ، طناب ،کارابین و لوازم صعود و فرود  را به همراه داشته باشیم .این جاذبه توسط sajede zabeti ثبت شده است

ورودی

رایگان

پارکینگ

ندارد

جای پارک

ندارد

ثبت نظر جدید
۰ نظر ثبت شده
نظرات ثبت شده
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )