header

غار بره زرد

توضیحات

همواره غارها مکان هایی مملو از رمز و رازهای قرن های قبل هستند که گاهاْ بر دیوارهای آنان نقش و خطوطی را می توان دید که مربوط به زمان انسانهای اولیه است و یا محل سکونت حیوانات شده است که بهترین محل برای مطالعات ،کشف وجمع آوری اطلاعات به شمار می رود در میان تمام غارهای ایران غاربره زرد از ویژگی های متمایزی برخوردار است که تقریبا در هیچ کجا نمی توان نظیر آن را دید. این غار منحصر به فرد در 35 کیلومتری استان ایلام به دره شهر در نزدیکی روستای پاکل در کوه سیوان  قرار دارد.کوه سیوان که خود از جاذبه های زیبا به شمار می رود به دلیل بارش های فراوان درختان انبوه بسیاری در آن روییده است و طبیعت چشم گیری را به وجود آورده است شرایط مناسب در کوه سیوان اعم از آب و هوای مطلوب، پوشش گیاهی مناسب زیستگاه مناسبی را گونه ای از حیوانات و پرندگان فراهم کرده است.

این غار زیبا که به کناتاریکه و کنا نام شهره است  دهنه بسیار کوچک دارد که اگر کسی بخواهد درون غار را ببیند باید سینه خیز به آن وارد شود ولی برعکس ورودی آن که تنگ و کوچک است درون آن بسیار بزرگ و عظیم است. درون غار بسیار زیبا و تماشایی است و در آن می توان پرده های سنگی ،ستون ها،مجسمه های استالاکتیتی و استالاگمیتی  را نظاره گر بود وجود  تالارهایی که به 12 متر و به عمق 350 متر می رسد و حوضچه ی آب به زیبایی این غار افزوده است . دهنه کوچک و شکل قرارگیری غار منجرب شده است نور کمی به آن برسد که در این شرایط حیوانات نورگریز می تواند این مکان ها را برای زندگی انتخاب کنند ولی آنچه حائزاهمیت است خالی بودن این غار از هرگونه حیوانات و پرندگانی همچون خفاش است.

درون غار بره زرده اکسیژن به اندازه کافی وجود دارد ولی یکی از دلایل مهمی که منجرب شده است این غار خالی بماند برودت زیاد درون آن است بهترین زمان برای بازدید از این غار در فصل تابستان است که توصیه می شود با لوازم غارنوردی از آن بازدید شود موقعیت خاص این غار آن را به یکی از قطب های مهم توریستی است که جاذب بسیار جمعیت است و می توان گفت یکی از شگفت انگیز ترین جاذبه های طبیعی استان ایلام است.با گردشگری 724 همراه شوید تا از دیگر جاذبه های  اطراف منطقه لذت ببرید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟