header

شهرستان مه ولات

توضیحات

شهر مه ولات در استان خراسان رضوی واقع شده و از طرق مختلف به رشتار ، تربت حیدریه ، کشمیر و گناباد متصل است، این شهر مرکز شهرستان نیز می باشد. بیشتر مردم مه ولات به کشاورزی و دامداری اشتغال دارند و به دلیل وجود آب و هوای مختلف در شمال (نیمه خشک) و جنوب (کویر) و همچنین ارتفاع کم و زیاد ، آب مورد نیاز خود را از قنات و چاه تأمین می کنند. باران در هر یک از این مکان ها تغییر می کند.

جاهای دیدنی مه ولات

از جمله جاهای دیدنی استان خراسان رضوی مه ولات می توان به مسجد جامع ازغند، آب انبارهمت آباد، آرامگاه شیخ ابوسعید ابی الخیر، خانه اعتمادی، روستای ييلاقی قلعه جوق، رباط میاندهی، رباط زرنوخ، رباط زرمهر، عمارت فتح‌آباد و رباط خیرآباد اشاره کرد. 

 

جاهای دیدنی شهر مه ولات

جمعیت شهرستان مه ولات

مه ولات از دو بخش و چهار دهستان تشکیل شده و جمعیت آن با توجه به سرشماری سال 1390، 12756 خانوار بوده است. این شهر به صورت گسترده ای به تولید محصولات پسته و انار می پردازد به گونه ای که تولید 42 درصد پسته و 32 درصد انار استان خراسان رضوی را به خود اختصاص داده است. علاوه بر محصولات پسته و انار مردم این شهر به کاشت پنبه، جو، زعفران و گندم پرداخته و آب شرب خود را از منابع زیر زمینی تامین می کنند. از رودخانه های همیشگی که جریان دارد می توان رودمعجن، کمال شور، رود حصار و رود سرخ آباد را نام برد، مرکز شهرستان مه ولات، شهر فیض آباد می باشد.

روخانه معجن

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان رضوی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟