header

شهر منجیل

توضیحات

معرفی منجیل (شهر توربین های بادی) :

یکی از شهر های شهرستان رودبار در استان گیلان منجیل است که در یک منطقه ی کوهستانی قرار دارد, این شهر 14,679 نفر جمعیت دارد که اکثرا گیل , تات و کرد هستند , در نزدیکی منجیل سد سفید رود یا سپید رود ساخته شده است که به معروفیت منجیل افزوده است .

این منطقه به گونه ای ایست که به دلیل بادخیز بودنش مرکز تجاری شهرستان رودبار است. از زمان های دور به این باد هفت باد منجیل گفته میشده, در این سال های اخیر تعداد بی شماری نیروگاه بادی به منظور تولید برق در این منطقه بر پا شده است.

تماشای این نیروگاه های بادی حس قشنگ کودکی را می تواند در وجود شما زنده کند حسی همانند آن هنگام که با فرفره های کاغذی رنگی روحمان را به دست لطافت باد می سپردیم.... 

نامش قبل از اسلام مانگیل بوده است.

 

راه دسترسی :

منجیل در مسیر بزرگراه رشت - قزوین قرار دارد و برای رسیدن به آن تنها راه, زمینی است.

 

درآمد اصلی مردم منجیل :

در این شهر تجارت حرف اول را می زند علاوه بر آن فروش زیتون در سراسر منجیل زبانزد است. با غ های زیتون در اطراف منجیل به گونه ای خاص خود را به تصویر می کشند.

آب و هوای منطقه منجیل : از نظر آب و هوا منجیل به نوعی منحصر به فرد است به این دلیل که تلفیقی از سه شرایط آب و هوایی معتدل , کوهستانی و گرم و خشک را با هم دارد.

باد منجیل دلیل بارزی بر معروف شدن این شهر است اغلب در فصل های بهار و تابستان این باد به حداکثر میزان خود می رسد به نوعی که درختان زیتون را تا مرز شکستن تکان می هد. در اوایل دهه هفتاد بود که دولت تصمیم گرفت از کشور دانمارک نیروگاه بادی بخرد و در منجیل نصب کند اما امروزه پروانه های بادی در کشور عزیزمان تولید می شوند و با نصبشان در نیروگاه بادی منجیل روز به روز به وسعت آن می افزایند.

مناطقی که در اطراف منجیل وجود دارند عبارتند از : لوشان , رودبار , سمیران و هرزویل....

 

جاذبه های دیدنی منجیل :

  • چشمه آب گرم ماستخور منجیل : این چشمه در دهکده ماستخور واقع شده است , حتما به شما توصیه میکنیم اگر از بیماری های چشم , بیماری های استخوانی و رماتیسمی رنج میبرید در آب این چشمه استحمام کنید. در اطراف این چشمه دشت های وسیعی وجود دارد که میتوانند گزینه های خوبی برای ساعاتی استراحت در طبیعت و برپاییه پیک نیک را برای شما به ارمغان بیاورد.
  • دیوار صخره نوردی منجیل : اگر از علاقه مندان به صخره نوردی هستید می توانید از این چشم انداز های زیبا نهایت بهره را ببرید.
  • چشمه کلشتر : در روستای کلشتر چشمه های پر آب فراوانی وجود دارد که باعث متمایز شدن آن شده است , نکته ی جالبی که وجود دارد این است که طبق تحقیقات آب این چشمه ها از آب معدنی هم سبک تر است.
  • رودخانه سفید رود : تماشای دومین رود بلند ایران قطعا خالی از لطف نیست. سد بزرگی هم به نام سد سفید رود بر روی این رودخانه ساخته شده است , قایق رانی در این رودخانه خاطره های پر هیجانی را برای شما و عزیزانتان رقم می زند.
  • پارک ساحلی دریاچه سد منجیل : این منطقه پر از جاذبه های گردشگری خاص است, منظره ی زیبای این دریاچه برای عکاسان یکی از گزینه های فراموش نشدنی است.

 

به امید آنکه روزی ایران گردیمان را کامل کنیم که ایران ما پر از زیبایی های بی نظیر است .laugh

منتظر دیدگاه های شما عزیزان هستیم...

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های گیلان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟