header

سراب صحنه كرمانشاه کجاست؟

توضیحات

همواره طبیعت مرهم تمام دغدغه ها و ناهنجاری های شهری بوده است. در میان هیاهوی زندگی رفتن به مکانی سرسبز و آرام روح آدمی را تازه می کند سراب صحنه که از زیبایی های خلقت به شمار می رود آدمی را به وجد می آورد. این مکان شگفت انگیز در استان کرمانشاه در 55کیلومتری شهر کرمانشاه در شهرستان صحنه در محله ای به نام دربند قرار دارد.

شهرستان صحنه که از شمال با استان کردستان از شرق با استان کنگاور از غرب با شهرستان هرسین و از جنوب با لرستان هم جوار است دارای دو بخش مرکزی و دینور می باشد. اگرچه تاریخچه ی شهر صحنه دقیقا مشخص نیست اما در سفرنامه ی ناصر الدین شاه از آن به عنوان حاصل خیز ترین مکان یاد شده است که منبع اصلی تامین کننده ی آب آن، سراب صحنه می باشد.
سراب صحنه که به سراب دربند نیز شهره است یکی از جاهای دیدنی صحنه با قدمت چند هزار ساله هست. وجود گوردخمه های هخامنشی درنزدیکی این مکان سند معتبری برای قدمت دیرینه ی آن می باشد.این مکان که در گذشته برای تفرج و شکار شاهان بوده است هم اکنون نیز برای تفریح و گذراندن لحظات خوش در کنار خانواده استفاده می شود. سراب صحنه که از بی نظیر ترین مکان های این استان به شمار می رود همیشه مورد استقبال مسافران و حتی ساکنان آن قرار گرفته است. این مکان که در نوبه ی خود منحصر به فرد است در فصل بهار و تابستان زیبایش دو چندان شده و سراسرمملو از شکوفه ها و درختان سرسبز می شود.
شمال صحنه مکانی بسیار خوش آب و هوا و زیبا می باشد و چهار چشمه دارد که تامین کننده ی آب آبشار می باشد. این چهارچشمه بعد از پیوستن به هم 500متر بعد به آبشار اصلی می رسد. از زیبایی های این قسمت وجود همین آبشار است که از دل کوه بیرون می زد و امکان آبتنی کردن را در فصول گرم سال فراهم می کند. در اطراف آبشار باغ های فراوانی وجود دارد که آب آن ها از آبشار تامین می شود.این دره ی زیبا که در میان کوه ها قرار دارد امکان کوهنوردی را برای علاقه مندان فراهم کرده است. غار کیکاووس که در میان کوه ها قرار دارد این فرصت را برای دوستداران طبیعت فراهم کرده است تا از دیدن آن لذت ببرند.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمانشاه روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟