header

سد زاینده رود

توضیحات

وجود مکان منحصر به فرد که ما را از شهر دور کند و باعث آرامش و نوزاش روح شود از نعمت خاصی بر خوردار است این مکان جذاب گاها می تواند یک سد بر روی رودخانه ای با قدمت بسیار باشد.این جاذبه زیبا در استان چهارمحال و بختیاری در نزدیکی شهر کرد و در 117کیلومتری اصفهان قرار دارد. سد زیبای زاینده رود که یکی از جاهای دیدنی کُرد می باشد، از ویژگی هایی برخوردار است که آن را در میان تمام جاذبه های این استان متمایز کرده است  و در این میان می توان به آب و هوای مطلوب،طبیعت سرسبز،محیط منحصر به فرد اشاره کرد که این اثر را به یکی از قطب های مهم توریستی تبدیل کرده است تا همه ساله گردشگران بسیاری از آن بازدید کنند.
سد زاینده رود
رودخانه زاینده رود یکی از مهم ترین رود ها به شمار می رود و به خاطر ویژگی هایش همیشه مورد توجه قرار گرفته است و در آبادانی محیط اطرافش تاثیر به سزایی گذاشته است به طوری که اطراف این رودخانه مملو از پوشش گیاهی است همچنین برای آبیاری زمین های کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد این رودخانه در سال 1389در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت و رتبه 118اثر طبیعی را به خود اختصاص داده است . از آن جایی که این رودخانه در زمره رودخانه های دائمی قرار دارد در سال 1349سدی بر روی آن بنا که شاه عباس نام گرفت و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی سد زاینده رود نام گرفت. این سد جهت تامین آب آشامیدنی استان های چهارمحال و بختیاری و اصفهان و یزد همچنین تولید برق ساخته شد.در اطراف این سد دریاچه ای به وجود آمده است که این فرصت به علاقه مندان می دهد تا از ماهی گیری در آن لذت ببرند.
سد زاینده رود
اوج زیبایی آن در فصل بهار و تابستان است که زمانی خوبی برای گذراندن اقات و فراغت در کنار خانواده است و جهت رفاه حال گردشگران در این مکان پارکینگ، آلاچیق ها، فضای سبز، سرویس بهداشتی تعبیه شده است.از تفریحات محبوب آن می توان به قایق سواری و پینت بال اشاره کرد علاوه بر این زمین های ورزشی و امکانات تفریحی دیگری وجود دارد تا بازدیدکنندگان از داشتن لحظات خوش لذت کافی را ببرند.اگر قصد ماندن در این مکان را داشته باشید بهتر است امکانات کافی اعم از لباس مناسب،مواد غذایی،چادرمسافرتی و سایر لوازم مورد نیاز به همراه داشته باشید توصیه می شود برای حفظ این مکان از هر گونه آسیب مانند آتش روشن کردن و شکستن درختان و ریختن زباله اکیدا خودداری کرد.


 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های چهارمحال وبختیاری روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟