header

روستای کلم

توضیحات

روستای کلم (kolm)جاذبه ی بی نظیر استان ایلام است که در 70کیلومتری شهر ایلام قرار دارد. روستا که در بین دو کوه واقع شده است در تقسیمات شهری بخشی از شهرستان دره شهر است. این روستا یکی از قطب های مهم توریستی است که همه ساله گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند علاوه بر این که جاذب بسیار جمعیت است یکی از مهم ترین روستاها برای درآمد زایی است که امکانات پول ساز در این روستا در زندگی مردم نقش به سزایی گذاشته است همچنین وجود آثار باستانی که گویای قدمت این روستا است واماکن مذهبی از جمله سید تاج الدین و سید نظام الدین که از نوادگان امام موسی کاظم علیه السلام هستند به ارزش و اهمیت این منطقه افزوده است این مقبره ها در میان مردم از احترام بسیاری برخوردار هستند که می توان در این مکان ها شاهد جشن ها و عزاداری ها به خصوص برای امامان معصوم بود.


این روستای محبوب در زمره جاذبه های طبیعی قرار دارد شرایط ویژه این روستا منجرب به رویش درختان چند ساله گردو،انار شده است و باغات فراوان  را در این روستا به وجود آورده است .مردم اهالی اکثرا به کار کشاورزی مشغول هستند بنابراین در این روستا تا چشم کار می کند از زمین های کشاورزی پوشیده شده است و محصولاتی مثل برنج کشت می شود. وجود آب های فراوان در این روستا آن را به یکی از مراکز اصلی پرورش ماهی قزل آلا در غرب کشور تبدیل کرده است که از این مراکز برای تهیه 40 الی 50 تن ماهی استفاده می شود از خصوصیات دیگر آن وجود دو اثر تاریخی بر روی یکی از تپه ها است.این قلعه های ارزشمند با گذر زمان دچار آسیب و فرسایش های جدی شده اند که متاسفانه به دلیل بی توجهی مسئولان بازسازی نشده است یکی از این دو آثار باستانی مربوط به زمان ساسانیان است که این منطقه را برای زندگی انتخاب کرده بودند ولی هم اکنون از آن فقط بقایایی به جا مانده است. طبیعت بکر،محیط سرسبز،آب و هوای مطلوب،درختان انبوه،باغ های فراوان از ویژگی های متمایزی این جاذبه خاص است.


این روستا در تمام فصول مورد استقبال مسافران قرار می گیرد که برای رسیدن به آن باید از جاده های پر پیچ و خم جاده قدیمی دره شهر استفاده کرد وجود کوه های کبیر کوه در اطراف این روستا شرایط مناسبی را برای علاقه مندان فراهم کرده است تا بتوانند از کوهنوردی در آن لذت ببرند از تفریحات دیگر آبتنی کردن در آب آبشارها،دیدن اثرهای تاریخی،و گذراندن لحظات به یاد ماندنی در طبیعت دلنشین آن است و اگر قصد ماندن در این روستا بی همتا را دارید بهتر است امکانات کافی اعم از چادرمسافرتی،موادغذایی،لباس مناسب و سایر لوازم مورد نیاز به همراه داشته باشید.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های ایلام روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟