header

روستای پدمرود شگفتی استان

فاصله از مرکز استان 2 ک.م فاصله از شهرستان بیرجند 1.8 ک.م فاصله از شهر بیرجند 1.4 ک.م

آدرس

(خراسان جنوبی - بیرجند - بیرجند)


استان خراسان جنوبی - شهرستان بیرجند - 100 کیلومتری شهر بیرجند

روستای پد مرود از جمله روستاهای استان خراسان جنوبی بوده که در 100 کیلومتری مرکز استان قرار گرفته است. از شگفتی های ویژه روستا می توان به درخت شاه توت با عمری بسیار طولانی اشاره کرد که حاوی ترکیباتی نظیر گلوکز - پروتئین - ترکیبات رنگی و دیگر خواص می باشد. در واقع شاه توت درختی است زیبا و جذاب با شاخه های بسیار که از تنه های ناهموار درخت سردرآورده اند، این درخت در روستای پدمرود وقف شده و هر رهگزری می تواند از آن استفاده کند.

یکی دیگر از جاذبه های این روستا می توان به قنات آن به طول 800 متر، با تعداد 20 میله چاه اشاره کرد که عمق مادرچاه آن به 14متر می رسد، وجود لانه زنبوری با هفت طبقه یکی دیگر از جاذبه های دیدنی پدمرود بوده که موجب شگفتی گردشگران و مسافران شده است، شغل اصلی مردمان روستا دامداری است که متاسفانه به دلیل خشکسالی در سال های اخیر دیگر این شغل رونق چندانی ندارد.

در همجواری روستای پدمرود روستاهای بوجان (با فاصله ی 8 کیلومتر)، روستای میریک (با فاصله ی 12 کیلومتر)، روستای شاخن (با فاصله ی 6 کیلومتر) و روستای بن خونیک (با فاصله ی 6 کیلومتر) قرار دارد. باتوجه به گفته ی اهالی روستا در گذشته نام این روستا «پدینه رود» بوده و با گذرزمان به «پد مرود» تغییر یافته است.


نویسنده

این جاذبه توسط علی رخشانی ثبت شده است

مشخصات

روستای پدمرود شگفتی استان

امتیاز کاربران به :

روستای پدمرود شگفتی استان

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)