header

روستای فیلبند یا سنگ چال مازندران

فاصله از مرکز استان 115.1 ک.م فاصله از شهرستان بابل 75 ک.م فاصله از شهر بابل 75 ک.م

آدرس

(مازندران - بابل - بابل)


فیلبند یا سنگ چال ,آخرین روستای منطقه چلاو

روستای فیلبند (یا سنگ چال) مسیری کوهستانی دارد و البته آسفالت که این جاده دیدنی و زیبایی های بسیاری دارد با پیچ و خم های بسیار.در جاده فیلبند چشمه ها کوچک و بزرگ و درخت های استواری در میان دشت می بینید که به زیبایی های این جاده افزوده است. چشمه لار,یک از معروفترین این چشمه هایی است که در طول مسیر مشاهده می شود که باید با کمک از اهالی آن منطقه محل دقیق آن را پیدا کرد.  

روستایی بر فراز ابرها 

این روستا از توابع دهستان خوشرود می باشد که ییلاق اهالی روستای دیواملکشاه محسوب می شود. فیلبند در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید وبارش برف آن منطقه تقریبا خالی از سکنه می شود. ارتفاع این روستا 2300 متر است که موجب می شود مرتفع ترین روستا در شرق استان مازندران محسوب شود وبا نام بام شرقی مازندران یاد می کنند. اقیانوس ابری که در اکثر اوقات روستای فیبلند را در بر می گیرد, چشم اندازی فوق العاده زیبا و حیرت انگیز را می سازد و همین امر موجب جذب گردشگران برای تماشای این دریای ابر می شود.

تفریحات و دیدنی های فیلبند 

عکاسی از این طبیعت بکر و زیبا می تواند یکی از دلچسب ترین کارها باشد.که خانه های روستایی کوه ها جنگل ها در کنار اقیانوس ابری که آهسته از مقابل تان عبور می کند,طلوع و غروب دل انگیز خورشید می تواند ترکیب زیبایی برای ثبت خاطره ای دل چسب باشد. 

یکی از مسیرهایی که می توانید در آن گشت وگذار کنید مسیر روستای سنگ چال است؛صدای زنگوله های دامهای مردم محلی,خانه های گلی و سنگی به همراه اقیانوس ابری که تشکیل شده است, می تواند حس خوبی از زندگی را برایتان به ارمغان بیاورد که همیشه در یاد و ذهن شما باقی می ماند.

قلل نزدیک و معروف در این منطقه قله 3700 متری حصین بن است که از آنجا قله دماوند به خوبی نمایان است و قله دیگر در مسیر کوهنوردی روستای فیلبند به سمت امامزاده قاسم و روستا و جنگل الیمستان است که برای پیمودن این مسیر بایستی آمادگی بدنی بالا و تجربه کوهنوردی داشته باشید.

برای سفر ایمن و لذت بخش باید دقت کنید که تجهیزات و آمادگی لازم قبلی را داشته باشید و حتما از راهنما های محلی کمک بگیرید تا دچار مشکل و گم نشوید. 


نویسنده

این جاذبه توسط شیرین حافظی ثبت شده است

مشخصات

روستای فیلبند یا سنگ چال مازندران

امتیاز کاربران به :

روستای فیلبند یا سنگ چال مازندران

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)