شلوغی های روزمره یک شهر بزرگ را در نظر بگیرید که پس از مدتی شما را خسته میکنند و دوست دارید به جایی وارد شوید که غرق در آرامش باشد. روستای فهرج در استان یزد یکی از بهترین مکان هایی است که در فصول بهار، پاییز و زمستان میتوانید به آن سر بزنید. از سوی دیگر در صورتی که بخواهید به روستایی با امکانات کمپینگ و گردشگری در کویر بروید و هیجان بازی های مخصوص کویر را تجربه نمایید باز هم فهرج میتواند گزینه ای مناسب برای شما باشد. قدمت این روستا متعلق به قبل از ورود اسلام به ایران شناخته شده است ولی قدیمی ترین مسجد دنیا در این روستا قرار دارد. مسجد جامع فهرج که متعلق به قرن اول هجری میباشد در این روستا بنا شده است و قدیمی ترین مسجد حال حاضر دنیا به شمار میرود. از مهمترین تمایزهای این مسجد نسبت به سایر مکان های مشابه قدیمی، عبادت کردن و برگزاری نماز جماعت پس از گذشت 1400 سال می باشد. ساختار زیبای روستا و استفاده از کاه گل برای ساخت خانه ها از دیگر دلایلی است که می تواند شما را متقاعد کند برای سپری کردن تعطیلات در روستایی فرای تصور، فهرج را انتخاب نمایید. قلعه باستانی فهرج که در این روستا قرار دارد در قرون 10 و 11 هجری ساخته شده است تا از جمعیت این روستا در برابر حمله های احتمالی دفاع کند و همچنین آب انبار حسینیه فهرج که متعلق به دوره صفوی تا افشار است از دیگر مکان های گردشگری تاریخی این روستا به شمار میرود.

پیشنهاد مطالعه: 15 سوغات یزد که همه ی مسافران حداقل یکی از آنها را خریده اند|لیست کامل+عکس

حین گشت و گذار در این روستا میتوانید از ساکنین محلی این روستا بخواهید که در مورد این روستا برای شما توضیح دهند، پدربزرگ ها و مادربزرگ های این روستا تنها دو گوش شنوا میخواهند برای اینکه برای قصه هایی از گذشته تعریف کنند یا درد دل هایشان را برای شما بازگو کنند. نعمت آب در این کویر خشک مردمی دست و دل باز است که نمی گذارند شما تنها باشید و یا احساس غربت در فهرج به شما دست دهد.

به تمامی جذابیت های تاریخی و غنای فرهنگی این روستا، کویر و امکان کمپینگ را اضافه کنید که میتوانید هیجان جوانی را در این روستا تخلیه کنید و سرزنده به محل زندگی خود بازگردید. امکان کمپینگ برای مسافرین وجود دارد و با توجه تمامی توضیحاتی که در زمینه این روستا داده شد شما میتوانید روی این روستا برای یک سفر خانوادگی، دونفره یا با دوستان حساب باز کنید.