header

روستای شریف بیگلو

توضیحات

استان زیبای اردبیل با داشتن طبیعتی غنی و بکر، یکی از جذاب ترین مقاصد گردشگری و طبیعت گردی است. یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری این استان روستاهای سرسبز و بسیار زیبای آن است. روستای "شریف بیگلو" که در دهستان ارشق شرقی بخش مرکزی شهرستان اردبیل قرار گرفته است یکی از روستاهای بسیار سرسبز و جذاب این استان است که در هر چهارفصل سال میزبان طبیعت گردان و گردشگران بسیاری است. جاده اردبیل به گرمی از نزدیکی این روستا عبور کرده و روستا درست در بالادست این جاده قرار دارد. این روستا که در نزدیکی شهر کوچک رضی قرار گرفته است همچون نگینی سرسبز در دامنه کوه ها قرار گرفته است و سرسبزی و زیبایی اش از دوردست ها چشم نوازی می کند.

بیشتر شهرت این روستا به سبب ایجاد بندهای تاخیری یا همان سدهای کوچکی است که وظیفه جمع آوری آب های روان حاصل از بارش و مهار سیلاب های به وجود آمده در فصول مختلف را داراست تا حاشیه رودخانه عبوری از این روستا را امن نگاه داشته و مانع از فرسایش خاک حوزه اطراف رودخانه شود. این بندهای تاخیری اغلب در روزهای سرد سال به طور کامل یخ زده و چشم انداز بسیار منحصربفردی را به وجود می آورند. در فصل بهار این روستا به جواهری سبز رنگ مبدل می شود که اطراف آن را دشت های وسیع و گلزارهای زیبا فرا گرفته اند. با غات متعدد این روستا نیز در فصل تابستان به تفرجگاهی محبوب مبدل می شود که خیلی ها را به این روستا می کشاند.

بندهای روستا یکی از مکان های جذاب برای ماهی گیری است و همین امر بسیاری از افراد علاقه مند به ماهیگیری را در فصول مختلف سال به این بهشت کوچک می کشاند. دهستان ارشق شرقی به سبب برودت شدید هوا حتی در فصل بهار نیز شاهد بارش برف و گاه بوران است. در این میان روستای شریف بیگلو نیز گاه در فصل بهار با بارش برف های سنگینی روبروست که به محصولات کشاورزی این روستا خسارت زده و درختان بسیاری را درگیر سرمازدگی می نماید. علاوه بر کشاورزی و باغداری که پیشه اصلی مردمان ساکن این روستاست روستای شریف بیگلو با داشتن مراتعی غنی و بسیار زیبا محلی مناسب برای چرای دام های روستاییان و رونق صنعت دامداری است.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    بوفه خوراکی :
    دارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های اردبیل روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟

روستای شریف بیگلو
کاربر مهمان ۱۴۰۰/۰۳/۲۳
روستای من
فواد براتی
فواد براتی ۱۴۰۰/۰۴/۰۵
سلام دوست عزیز ممنون از میزبانی خوبه شما از گردشگری .
روستای شریف بیگلو
کاربر مهمان ۱۳۹۹/۰۸/۲۲
روستای خودما