header

روستای سه کنج

۰ ۲۴۶ ۰ ۰

کرمان، بخش ماهان، روستای سکنج


---

اگر 25 کیلومتر از سمت شرق ماهان پیشروی کنیم به یکی از معروف ترین نقاط گردشگری کرمان یعنی  روستای زیبای سه کنج که قدمتی 700 ساله دارد  و در دامنه جنوبی کوه پلوار واقع شده می رسیم. با رسیدن به این روستا می توانیم ریه های خودمان را از هوای پاک و خوش آن  پر کنیم همچنین می توانیم از آبشار زیبایی که در این روستا قرار دارد و ارتفاع آن به ده متر می رسد دیدن کنیم.

گردشگران می توانند در این روستا با دیدن انبوه باغ های سردسیری، درختان کهنسال چنار ،کوچه باغ های پر پیچ و خم سرسبز ، خانه های روستایی زیبا  و رودخانه خروشان سکنج  روز زیبایی را برای خود ثبت کنند .

از دیگر زیبایی های این روستا می توان به دیواره ها و ستیغ های سخت، در ههای پر درخت و قله هایی با بیش از 4000 متر ارتفاع اشاره کرد .وجود این قله ها و دیواره ها کوهنوردان زیادی را به این منطقه جذب کره است که خاطرات تلخ و شیرینی رابه جای گذاشته اند .

وجهه مذهبی این روستا وجود مزار شیخ علی بابا عارف قرن نهم هجری و از پیروان مشهور شاه نعمت الله ولی  می باشد .به اعتقاد بعضی از اهالی این روستا شیخ علی بابا از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) نیز می باشد . 

برای دیدن آبشار و چشمه  سه کنج باید حدودا چهار ساعتی را در دره زیبا و سرسبز سه کنج پیاده روی کنیم تا به این آبشار و چشمه برسیم .آب این آبشار بسیا زلال و شفاف می باشد و از دل قله پلوار از میان سنگ ها به بیرون می ریزد.

زمین های این روستا محل رشد گیاهانی مانند چنار، زرشک،کلماتیس شرقی، کلک، درخت بید، زالزلک و... می باشد.این جاذبه توسط sajede zabeti ثبت شده است

تاکسی

ندارد

اتوبوس

ندارد

بوفه خوراکی

ندارد

ورودی

رایگان

اینترنت

پولی

ثبت نظر جدید
۰ نظر ثبت شده
نظرات ثبت شده
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )     
( تا )