header

روستای سه کنج

توضیحات

اگر 25 کیلومتر از سمت شرق ماهان پیشروی کنیم به یکی از معروف ترین نقاط گردشگری کرمان یعنی  روستای زیبای سه کنج که قدمتی 700 ساله دارد  و در دامنه جنوبی کوه پلوار واقع شده می رسیم. با رسیدن به این روستا می توانیم ریه های خودمان را از هوای پاک و خوش آن  پر کنیم همچنین می توانیم از آبشار زیبایی که در این روستا قرار دارد و ارتفاع آن به ده متر می رسد دیدن کنیم.

گردشگران می توانند در این روستا با دیدن انبوه باغ های سردسیری، درختان کهنسال چنار ،کوچه باغ های پر پیچ و خم سرسبز ، خانه های روستایی زیبا  و رودخانه خروشان سکنج  روز زیبایی را برای خود ثبت کنند .

از دیگر زیبایی های این روستا می توان به دیواره ها و ستیغ های سخت، در ههای پر درخت و قله هایی با بیش از 4000 متر ارتفاع اشاره کرد .وجود این قله ها و دیواره ها کوهنوردان زیادی را به این منطقه جذب کره است که خاطرات تلخ و شیرینی رابه جای گذاشته اند .

وجهه مذهبی این روستا وجود مزار شیخ علی بابا عارف قرن نهم هجری و از پیروان مشهور شاه نعمت الله ولی  می باشد .به اعتقاد بعضی از اهالی این روستا شیخ علی بابا از نوادگان امام موسی بن جعفر(ع) نیز می باشد . 

برای دیدن آبشار و چشمه  سه کنج باید حدودا چهار ساعتی را در دره زیبا و سرسبز سه کنج پیاده روی کنیم تا به این آبشار و چشمه برسیم .آب این آبشار بسیا زلال و شفاف می باشد و از دل قله پلوار از میان سنگ ها به بیرون می ریزد.

زمین های این روستا محل رشد گیاهانی مانند چنار، زرشک،کلماتیس شرقی، کلک، درخت بید، زالزلک و... می باشد.

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
 • مشخصات :

  اینترنت :
  پولی
  تاکسی :
  ندارد
  اتوبوس :
  ندارد
  بوفه خوراکی :
  ندارد

موقعیت نزدیکترین جاذبه های کرمان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟