header

روستای خسرویه

توضیحات

این روستا در دامنه رشته کوه های زیبا و سر سبز شاه جهان واقع شده است که دارای دره هایی زیبا و سرسبز می باشد . در این روستا رودخانه ای وجود دارد به اسم خسرویه که در وسط این روستا جریان دارد و طبیعت زیبایی را خلق کرده است و باعث تقسیم این روستا به دونیمه شرقی و غربی شده است . این روستای کوهستانی بوده و زمستان های بسیار سرد و تابستان های با هوای خنک و مطبوع دارا می باشد به همین دلیل در فصل زمستان شاهد جاری شدن سیلاب در این روستا می باشیم.

این روستا دارای جاذبه های گردشگری و طبیعی منحصر به فردی می باشد و دارای انواع  میوه های تاستانی و زمستانی می باشد.

این روستا آثار تاریخی زیادی را دارا می باشد که می توان به امامزاده بابا و بی بی و قلعه سنگی و سنگ های قبرستان قدیمی میتوان اشاره کرد که دارای سنگ نگاره هایی با خط ثلث می باشد که تاریخدان ها به قدمت 700 ساله آن تاکید دارند و و صندوق های امامزاده که به زمان حدود صفویه اشاره دارد .

از جاذبه های طبیعی این روستا هم میتوان به غاری که در روستای کرکان می باشد اشاره کرد که به دلیل این که این غار از نوع یخچال طبیعی می باشد در فصول گرم سال با عبور هوا از داخل غار چکه های آب از دیواره این غار فرو میریزد و سپس برروی دیواره ی غار قندیل های زیبایی را پدید می آورد که صحنه خارق العاده ای می باشد .

در پایان هم به شما عزیزان پیشنهاد می شود که به این روستا پر جاذبه و زیبا حتما سفر کنید .  

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    اینترنت :
    رایگان
    پارکینگ :
    رایگان

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان شمالی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟