header

روستای بَرَغان، بهشتی در ساوجبلاغ

فاصله از مرکز استان 20.4 ک.م فاصله از شهرستان ساوجبلاغ - فاصله از شهر هشتگرد 31.9 ک.م

آدرس

(البرز - ساوجبلاغ - هشتگرد)


استان البرز، شهرستان ساوجبلاغ، میان کرج و هشتگرد، 13 کیلومتری کرج

در استان البرز و در شهرستان ساوجبلاغ که در میان کرج و هشتگرد قرار گرفته است، روستایی جذاب و دیدنی به نام برغان قرار دارد. این روستا دارای مکان‌های دیدنی متنوع و متعددی است که از جمله‌ی آنها می‌توان به حسینیه برغان، چنار مسجد برغان و پل برغان اشاره کرد. همینطور افراد مشهور بسیاری به این روستا منسوب شده‌اند که از جمله‌ی آنها می‌توان از ملا محمد صالح برغانی، ملا محمد ملائکه برغانی، محمدتقی برغانی و البته حسین میرخانی برغانی که بنیانگذار انجمن خوش نویسی ایران است، نام برد.

این روستا که در 13 کیلومتری شهر کرج قرار گرفته است و در یک دره‌ی جذاب قرار دارد، یکی از دیدنی و زیباترین مناطق استان البرز است که مقصد گردشگری و تفریح بسیاری از ساکنان شهرهای اطراف و مخصوصا پایتخت می‌باشد. آب و هوای این روستا در فصل‌های بهار و تابستان معتدل است و به همین دلیل نیز بهترین زمان برای سفر به این روستای مجذوب‌کننده است. در رودخانه‌ی شاهرود و سنج نیز از این روستا عبور می‌کنند و همین باعث شده است آب و هوا و ظاهر این روستا منحصربفرد باشد.

پوشش گیاهی این روستا که از درختان کهنسال و رنگارنگ بسیاری تشکیل شده است، بسیار تحسین‌برانگیز است و مانند رودخانه‌ها آب و هوای این منطقه را تحت‌تاثیر خودش قرار داده است. جمعیت این روستا با توجه به سرشماری سال 85 بیش از 1600 نفر است و از نظر گردشگری روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد و از نظر سوغات نیز دارای محصولات جذابی مانند آلوی برغان، عسل، سماق، لبنیات و غیره می‌باشد که سفر به این روستا را با ارزش‌تر از همیشه می‌کند و مطمئنا در کنار خاطرات به یادماندنی سوغاتی‌های نمادینی را می‌توانید با خود به همراه بیاورید.


نویسنده

این جاذبه توسط علیرضا رزمجویی ثبت شده است

مشخصات

روستای بَرَغان، بهشتی در ساوجبلاغ

امتیاز کاربران به :

روستای بَرَغان، بهشتی در ساوجبلاغ

شما هم می‌توانید در مورد این مقاله نظر بدهید.

افزودن نظر جدید
نظرات کاربران (0 نظر)

پرسش و پاسخ :

پرسش خود را مطرح کنید

پرسش ها و پاسخ (پرسش ها 0)