روستای برغان، بهشتی در ساوجبلاغ

در استان البرز و در شهرستان ساوجبلاغ که در میان کرج و هشتگرد قرار گرفته است، روستایی جذاب و دیدنی به نام برغان قرار دارد. این روستا دارای مکان‌های دیدنی متنوع و متعددی است که از جمله‌ی آنها می‌توان به حسینیه برغان، چنار مسجد برغان و پل برغان اشاره کرد. همینطور افراد مشهور بسیاری به این روستا منسوب شده‌اند که از جمله‌ی آنها می‌توان از ملا محمد صالح برغانی، ملا محمد ملائکه برغانی، محمدتقی برغانی و البته حسین میرخانی برغانی که بنیانگذار انجمن خوش نویسی ایران است، نام برد.

از این جاذبه نزدیک هم دیدن کنید : روستای کردان کجاست؟

این روستا که در 13 کیلومتری شهر کرج قرار گرفته است و در یک دره‌ی جذاب قرار دارد، یکی از دیدنی و زیباترین مناطق استان البرز است که مقصد گردشگری و تفریح بسیاری از ساکنان شهرهای اطراف و مخصوصا پایتخت می‌باشد. آب و هوای این روستا در فصل‌های بهار و تابستان معتدل است و به همین دلیل نیز بهترین زمان برای سفر به این روستای مجذوب‌کننده است. در رودخانه‌ی شاهرود و سنج نیز از این روستا عبور می‌کنند و همین باعث شده است آب و هوا و ظاهر این روستا منحصربفرد باشد.

پوشش گیاهی این روستا که از درختان کهنسال و رنگارنگ بسیاری تشکیل شده است، بسیار تحسین‌برانگیز است و مانند رودخانه‌ها آب و هوای این منطقه را تحت‌تاثیر خودش قرار داده است. جمعیت این روستا با توجه به سرشماری سال 85 بیش از 1600 نفر است و از نظر گردشگری روز به روز در حال پیشرفت می‌باشد و از نظر سوغات نیز دارای محصولات جذابی مانند آلوی برغان، عسل، سماق، لبنیات و غیره می‌باشد که سفر به این روستا را با ارزش‌تر از همیشه می‌کند و مطمئنا در کنار خاطرات به یادماندنی سوغاتی‌های نمادینی را می‌توانید با خود به همراه بیاورید.