header

روستای استاد

توضیحات

یکی از روستا های خوش آب و هوا و قدیمی واقع شده در فاروج می باشد که در فاصله حدود 25 کیلیومتر واقع شده است و آب و هوای به شدت عالی دارا می باشد و  دارای جاذبه های گردشگری فراوانی در این روستا می باشد که  می توان به تخت حصار و قلعه کهنه و مسجد جامع و حمام قدیمی و بنای امامزاده اولیا نام برد . در این روستا حمام فوق العاده تاریخی کخ به دوران صفویه باز می گردد می توان نام برد که از سنگ و ساروج ساخته شده که معماری فوق العاده ای دارا می باشد که می توان به سقف آن اشاره کرد که به صورت گنبدی شکل بوده و به در وسط این گنبد ها روزنه های برای تهویه و روشنایی ساخته شده است .

مسجد جامع این روستا هم از آثار قدیمی آن می باشد که به دلیل تغییراتی که در روستا ایجاد سده است از زمان دقیق ساخت آن کسی اطلاعات دقیقی ندارد و معماری زیبا این مسجد قدیمی می توان به شبستانی بودن آن اشاره نمود و پلان مستطیلی آن اشاره کرد که از ستون های چهار گوش که قطر آن حدود 2 متر می باشد که در نوع خودش ساخت دقیق و عالی را دارا می باشد و ستون ها برای این که سنگینی سقف را منتقل کند در پایین به هم متصل شده اند تا سقف را حفاظت کند .

قدمت تاریخی این روستا بسیار زیاد بوده و به دوران اشکانیان باز میگردد به دلیل این که یکی از پایتخت های آنان آساک بوده که مورخان معدند همین روستا بوده است .

 

 

 

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

خدمات و امکانات
  • مشخصات :

    اینترنت :
    پولی
    پارکینگ :
    رایگان

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خراسان شمالی روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟