header

دشت سوسن ایذه

توضیحات

ایذه یکی از شهر های دیدنی و گردشگری استان خوزستان است، در 45 کیلومتری این شهر دشتی زیبای سوسن قرار دارد. دشت سوسن یکی از جاذبه های طبیعی استان خوزستان میباشد که چشم هر بیننده ای را به خود جذب میکند. این منطقه از گذرگاه های رودخانه کارون میباشد که رودخانه ی کارون این مکان را به دو قسمت تقسیم می کند. بهترین زمان برای دیدن این دشت از بهمن ماه تا اردیبهشت ماه هر سال است که منظره ای فوق العاده را به وجود می آورد. اگر اهل مسافرت های فرهنگی و علاقمند به دیدن آثار باستانی  هستید ،این مکان آثار تاریخی بی نظیری همچون تپه‌های باستانی، پل و بَرد گوری‌ها را در خود جای داده است.به گفته‌ی برخی از اهالی این منطقه این مکان در واقع به دشت شقایق معروف است و سفر در فصل بهار را بسیار توصیه کرده اند.پوشش گیاهی دشت سوسن از قبیل انار،درخت بلوط،انجیر و گلهای شقایق و سایر گیاهان بومی میباشد و همچنین برنج سوسن که از معروف ترین محصولات این منطقه بحساب می آید نیز یافت میشود.

 

 

این دشت زیبا روز های دل انگیز و شب های پر از آرامش است و چشمه های گوار در این دشت مشاهده میشود.زمین حاصلخیز،آب فراوان واقلیم مناسب تمام شرایط مورد نظر برای کشت و باغداری مردمان خونگرم بختیاری فراهم کرده است.یکی از ویژگی های قابل توجه در این منطقه گورستان های قدیمی آن است که به شیر سنگی معروف شده اند و علت نامگذاری آن در قدیم این بوده است که بعنوان نماد شجاعت بر مزار جنگجویان خود نصب میکرده اند.در کنار این دشت روستای زیبایی به نام ثریا وجود دارد که خانه های آن به صورت پلکانی ساخته شده و به ماسوله خوزستان معروف است.

 

 

برای دیدن این منطقه زیبا پس از جاده خروجی ایذه و گذشتن از روستای پیان به یک دو راهی میرسید که راه سمت راست به سمت دشت سوسن و راه سمت چپ شمارا به سمت منطقه گلزار و امامزاده سلطان ابراهیم میرساند.

گردشگری 724 سفری زیبا و خاطرانگیز برای شما آرزومند است.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خوزستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟