header

دشت سوسن

توضیحات

دشت سوسن کجاست

همسفر ما شوید تا به یکی از جاذبه های بکر و زیبای گردشگری ایران، به شهری تاریخی در جنوب غربی کشورمان سفر نماییم. شهر باستانی ایذه را پایتخت بختیار ایران نامیده، در هزاره سوم قبل از میلاد مسیح به عنوان مرکز ایالت خود شناخته می شده است. دشت سوسن ایذه گذرگاهی برای رود کارون بوده توسط این رود پرآب، به دو قسمت سرسبز و مملو از گل های شقایق قرمز تقسیم شده است. دشت سوسن در زمینه تولیدات کشاورزی بسیار فعال بوده، روستاهای بسیاری را نیز، در دل خود جای داده است. پوشش گیاهی دشت سوسن بسیار غنی بوده، شامل انواع درخت های: انجیر، انار، بلوط، گیاهان بومی و گل های زیبای شقایق می باشد. از جمله سوغاتی های دشت سوسن، برنج باکیفیت و معطر آن بوده که بسیار معروف است.

دشت سوسن در کدام استان است

دشت سوسن در 45 کیلومتری شهر ایذه در استان خوزستان قرار داشته، زیبایی وصف ناپذیرش چشم و روح را نوازش می دهد.

عکسهای دشت سوسن

این دشت زیبا سرشار از روزهای دل انگیز و شب های پر از آرامش بوده، چشمه های گوارا در این دشت مشاهده می شود. زمین حاصلخیز، آب فراوان و اقلیم مناسب تمام شرایط مورد نظر برای کشت و باغداری مردمان خونگرم بختیاری را فراهم کرده است. یکی از ویژگی های قابل توجه در این منطقه گورستان های قدیمی آن است که به شیر سنگی معروف شده اند و علت نامگذاری آن در قدیم این بوده است که بعنوان نماد شجاعت بر مزار جنگجویان خود نصب می کرده اند.

جاهای دیدنی ایذه:

علاوه بر جاذبه های طبیعی، دشت سوسن خوزستان، آثار تاریخی فاخری همچون: پل و بَرد گوری‌ها و تپه های باستانی و شیر سنگی را داشته، به دشت شقایق ایران نیز شهره است. همچنین در کنار این دشت، روستای زیبایی به نام ثریا وجود دارد که خانه های آن به صورت پلکانی ساخته شده و به ماسوله خوزستان معروف است.

عکسهای دشت سوسن

بهترین زمان سفر به دشت سوسن ایذه

برای تماشای یکی از زیباترین تابلوهای نقاشی طبیعت از ابتدای بهمن ماه تا اواخر اردیبهشت ماه فرصت دارید. هرچند آب و هوای نسبتا متعادل منطقه، در کنار مردم بختیاری مهربان و خونگرم آن، امکان بازدید در تمام فصول سال را داشته، دشت سوسن در زمستان نیز بسیار دیدنی و زیباست. 

برای دیدن این منطقه زیبا پس از جاده خروجی ایذه و گذشتن از روستای پیان به یک دو راهی می رسید که راه سمت راست به سمت دشت سوسن و راه سمت چپ شما را به سمت منطقه گلزار و امامزاده سلطان ابراهیم می رساند.

فاصله اصفهان تا دشت سوسن

   در صورتی که تمایل دارید با تور دشت سوسن از اصفهان به این منطقه سفر نمایید، پس از طی 398 کیلومتر و با سرعت میانگین 100 کیلومتر بر ساعت حدودا 5 ساعت زمان می برد تا به این دشت زیبا برسید.

مسیر اهواز به دشت سوسن

از دشت سوسن تا اهواز 248 کیلومتر فاصله بوده که با سرعت میانگین 100 کیلومتر بر ساعت، حدود 3 ساعت زمان می برد.

گردشگری 724 سفری زیبا و خاطرانگیز برای شما آرزومند است.

 

گردشگری ۷۲۴ همراه شماست

با نصب اپلیکیشن گردشگری ۷۲۴ با جاذبه ها و اقامتگاه های کشور آشنا شوید و از سفر خود لذت ببرید

موقعیت نزدیکترین جاذبه های خوزستان روی نقشه

نظرات

نظر شما در مورد این جاذبه ؟